Trwa ładowanie...

Wola. Parkingi tylko dla mieszkańców. Od marca wjazd z identyfikatorem

Rusza pilotażowy system parkowania na wolskich podwórkach. Od 1 marca na tereny przylegające do budynków mieszkalnych będą mogli wjechaćposiadacze specjalnych identyfikatorów. Na razie nowa organizacji ruchu zacznie obowiązywać jedynie na czterech podwórkach. Potem dołączą kolejne.

Share
Wola. Parkingi tylko dla mieszkańców. Od marca wjazd z identyfikatoremŹródło: East News, fot: Adam Burakowski/REPORTER
d1wj20i

Coraz trudniej znaleźć wolne miejsce parkującym na Woli. Kierowcy stawiający swoje auta na Mirowie i Muranowie muszą płacić, a to stwarza pole do nadużyć. Chcący uniknąć opłaty właściciele pojazdów radzą sobie, wykorzystując jako miejsca postojowe wewnętrzne podwórka. Coraz częściej można spotkać się z widokiem samochodów z innych dzielnic parkujących bezpłatnie za bramą. Z tym "zwyczajem" co sprytniejszych kierowców postanowił walczyć wolski ratusz.

Parking tylko dla mieszkańców - na taki pomysł oddania miejsc postojowych lokatormo kamienic na ich podwórkach wpadł Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy. Chce ukrócić zajmowanie przestrzeni przez kierowców, którzy wykorzystują bezprawnie dziedzińce. - Na podwórkach pojawią się wyznaczone miejsca postojowe, z których korzystać będą mogli tylko mieszkańcy oraz najemcy lokali użytkowych. Z kolei przy wjazdach, zostaną ustawione znaki zakazu ruchu - mówi.

Bez plakietki nie wjedziesz

Urząd dzielnicy na swojej stronie internetowej poinformował, że możliwość wjazdu, zatrzymania się i parkowania na podwórkach będą mieli jedynie posiadacze specjalnych identyfikatorów, a także "służby miejskie oraz usługodawcy i dostawcy świadczący usługi dla mieszkańców bądź najemców lokali użytkowych". Z nowych zasad skorzystają na razie mieszkańcy czterech podwórek.

d1wj20i

Chociaż proces wydawania przepustek ruszył w połowie grudnia ub. roku, do tej pory zgłosiło się po nie nieco ponad 16 proc. uprawnionych. Dlatego zadecydowano o przedłużeniu terminu wprowadzania nowych organizacji ruchu. Mieszkańcy będą mogli zgłosić maksymalnie dwa numery rejestracyjne pojazdów, które znajdą się na identyfikatorze.

Harmonogram wprowadzania zmian

Zmiany w organizacji ruchu zaczną pilotażowo obowiązywać od 1 marca. Tego dnia objęci nowymi zasadami zostaną mieszkańcy podwórka między al. "Solidarności", Żelazną, Nowolipiem i al. Jana Pawła II. Kolejnym adresem na liście jest rejon ul. Dzielnej 15-15A i ul. Nowolipki 26-34 oraz numery 7-11 ul. Piaskowej. Tam wyłącznie z identyfikatorem będzie można wjechać od połowy marca.

29 dnia tego samego miesiąca nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać również na podwórku przy ul. Elektoralnej, Białej, Ogrodowej i al. Jana Pawła II. - Wprowadzany przez nas pilotaż ma służyć mieszkańcom. Sprawi, by zaparkowanie samochodu w obrębie miejsca zamieszkania nie stanowiło tak dużego kłopotu, jak to ma miejsce teraz. Jeżeli te rozwiązania sprawdzą się w praktyce, to program będzie rozszerzany na kolejne podwórka - zapewnia Strzałkowski.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Warszawa niczym twierdza. Duże utrudnienia w stolicy

d1wj20i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wj20i