Trwa ładowanie...

WOŚP ze swoją ulicą w Warszawie. Ratusz dostał już petycję

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zostanie w sposób szczególny uhonorowana w Warszawie. Grupa mieszkańców chce, by jedna z ulic nosiła nazwę WOŚP. Jest petycja w tej sprawie.

Share
WOŚP ze swoją ulicą w Warszawie. Ratusz dostał już petycjęŹródło: East News, fot: PIOTR MOLECKI
d39tosu

Pomysł pojawił się w Warszawskim Forum Samorządowym. Jego członkowie chcą nadania imienia WOŚP jednej z ulic w stolicy.

- W naszej opinii Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zasługuje na swoje formalne miejsce na mapie Warszawy. Mało jest inicjatyw, które w sposób tak pozytywny potrafią łączyć obywateli. Taka ulica czy skwer będzie doskonałym uhonorowaniem wszelkich działań WOŚP - stwierdził lider forum Grzegorz Gruchalski.

Inicjatywa już wywołała dyskusję, i to nie tylko w Warszawie. Przeważają głosy poparcia, ponieważ WOŚP na stałe zapisało się w sercach milionów Polaków. 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 12 stycznia 2020 roku, był sukcesem.

d39tosu

Ostateczną kwotę poznamy 8 marca. Rok temu wstępne szacunki mówiły o 92 mln zł, a kwota, którą faktycznie udało się zebrać przekroczyła 175 mln zł.

Zobacz też: Finał WOŚP 2020 w Gdańsku. Magdalena Adamowicz: nie damy się zastraszyć

Petycja w sprawie nadania imienia WOŚP ulicy w Warszawie już wpłynęła do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego i i przewodniczącej komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Anny Nehrebeckiej-Byczewskiej.

d39tosu

Autorzy pomysłu zaproponowali też miejsce, gdzie taka ulica mogłaby się znaleźć.

- Warto rozważyć okolice miejsc, z którymi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest bardzo mocno związana. Mamy tutaj na myśli, chociażby Instytut "Pomnik" Centrum Zdrowia Dziecka, które mocno współpracuje z WOŚP czy Instytut Matki i Dziecka. W Warszawie jest wiele placówek, które korzystają ze wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - oceniają.

W czwartek radni Warszawy zdecydowali, że jedna z alejek w Warszawie będzie nosić imię Pawła Adamowicza. 14 stycznia br. minął rok od tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz zmarł po ataku nożownika podczas ubiegłorocznego finału WOŚP.

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39tosu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39tosu