Trwa ładowanie...

Wpadł pomysłodawca oszustwa "na wnuczka". Sąd wypuścił go za kaucją

Policjanci poszukiwali mężczyzny przez dwa lata. Gdy udało się go zatrzymać, Sąd zdecydował się wypuścić go na wolność.

Share
Wpadł pomysłodawca oszustwa "na wnuczka". Sąd wypuścił go za kaucją
d18u2bc

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 49-letniego Arkadiusza Ł. ps. Hoss, który uważany jest za pomysłodawcę oszustwa "na wnuczka". Mężczyzna jest oskarżony o wyłudzenie ponad 1,4 mln złotych. Sąd zdecydował się jednak wypuścić go za kaucją.

Funkcjonariusze CBŚP namierzyli Hossa w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli . W momencie kiedy mężczyzna wychodził z bloku został zatrzymany. Nie stawiał oporu. Policjanci zabezpieczyli u niego zegarek wartości 40 tys. zł.

Hoss pozostawał w zainteresowaniu policji kilku krajów. Policja austriacka wystawiła za nim europejski nakaz aresztowania, policja z Luksemburga - poszukiwania w celu ustalenia miejsca pobytu. W Polsce podejrzany był o co najmniej 4 wyłudzenia pieniędzy na kwotę 1,4 mln złotych od starszych osób. Policjanci szukali go od dwóch lat. Był uważany za twórcę metody oszustwa "na wnuczka", która jest popularna na terenie całej Polski.

Mężczyzna nie został jednak aresztowany. W pomieszczeniu dla osób zatrzymanych spędził tylko dobę. Sędzia wypuścił go na wolność, zastosował kaucję w wysokości 300 tysięcy i nakazał mu 5 razy w tygodniu meldować się w komendzie policji .

d18u2bc

Źródło: CBŚP/Wawalove.pl

d18u2bc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18u2bc
d18u2bc