Trwa ładowanie...

Wpuszczali szambo do ogrodu. Przyłapała ich straż miejska

Mieszkańcy dzielnicy Wawer wpadli na pomysł zamontowania instalacji, dzięki której mogli wylewać szambo do ogrodu. Właściciele posesji zostali przyłapani przez straż miejską. Inicjatorzy montażu zostali ukarani mandatami.
Share
Wylewali szambo do ogordu
Wylewali szambo do ogorduŹródło: Straż Miejska, Fot: Straż Miejska w Warszawie
d2lfp03

Budowa z węży ogrodowych znajdowała się na terenie dwóch posesji na Wawrze. Właściciele tłumaczyli, że chcieli w ten sposób zaoszczędzić na wywozie odpadów.

    Straż Miejska
Źródło: Straż Miejska, Fot: Straż Miejska w Warszawie

- Straż miejska codziennie kontroluje posesje pod kątem składowania śmieci i odpadów, spalania ich w domowych piecach oraz odprowadzania nieczystości - informuje straż miejska w Warszawie.

d2lfp03

- Jeśli strażnicy określą teren jako niebezpieczny dla otoczenia, mogą nałożyć na właściciela karę w wysokości 500 złotych - mówi WawaLove rzeczniczka straży miejskiej Monika Niżniak. Jak dodaje, to nie pierwszy tego typu incydent.

Zobacz wideo: Czym nie można palić w piecu?

Straż miejska informuje, że podobnych przewinień pojawiło się więcej. Podczas innej interwencji funkcjonariusze przyłapali gospodarzy posesji na Targówku na ogrzewaniu domu deskami, płytami nasączonymi farbami i rozpuszczalnikami, które kupili od przypadkowego kierowcy ciężarówki. Z kolei na Ursusie w skupie złomu wypalano cewki elektryczne, a na Bielanach spalano kable elektryczne.

d2lfp03

Z raportu przeprowadzonego przez straż miejską wynika, że najwięcej takich interwencji ma miejsce w dzielnicy Wawer. Tuż za nią jest Białołęka, następnie Mokotów. Natomiast najmniej zgłoszeń odnotowano na Pradze Południe. Tylko w 2017 roku przeprowadzili o 120% więcej interwencji, niż w roku 2016.

    Straż Miejska
Źródło: Straż Miejska, Fot: Straż Miejska w Warszawie

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Pałac Kultury znów będzie lśnił. Czeka go czyszczenie

d2lfp03

Podziel się opinią

Share
d2lfp03
d2lfp03