Trwa ładowanie...

Wraca kino "Elektronik"!

Dzięki Lindzie i Ślesickiemu. Znani filmowcy dostali dotację z ministerstwa kultury

Share
Wraca kino "Elektronik"!
d358rl9

Istniejące przez ponad 30 lat kino "Elektronik" zawiesiło działalność w 2001 roku. Według strażaków z Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego, siedzenia na widowni budynku przy ul. Gen. Zajączka 7 nie spełniały norm przeciwpożarowych. Ponieważ nikogo nie było stać wówczas na renowację obiektu, kino zostało zamknięte.

Po kilku latach pojawiła się informacja, że w miejscu "Elektronika" pojawi się nowe, lepsze kino - "Arizona". Miał w nim stać nawet prawdziwy, amerykański cadillac. Jednak na zapowiedziach się skończyło. Jakiś czas temu chęć wyremontowania i wynajęcia kina zgłosiła funkcjonująca obok Warszawska Szkoła Filmowa Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. Wszystko wygląda na to, że znanym filmowcom uda się przywrócić "Elektronika" do życia.

Jak nam powiedziała Maria Pułaska z działu PR Szkoły, kilka dni temu fundacja prowadząca Warszawską Szkołę Filmową otrzymała 500 tys. zł z ministerstwa kultury. Dotacja ma zostać przeznaczona na remont i renowację kina przy ul. Zajączka. Szkoła ma dzierżawić kino przez 15 lat.

d358rl9

Remont "Elektronika" ma potrwać kilka miesięcy. Jak czytamy w Informatorze Żoliborza, kino jest w całkiem niezłym stanie technicznym, choć na pewno trzeba będzie wymienić w nim podłogę i przebudować ze względów przeciwpożarowych widownię. Władze Szkoły Filmowej wyrażają nadzieję, że uda im się w październiku dokonać w nim uroczystej inauguracji roku akademickiego.

d358rl9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d358rl9
d358rl9