Wrócił ZODIAK na mapę Warszawy. Zobacz, jak teraz wygląda

Już w weekend oficjalne otwarcie warszawskiego pawilonu architektury ZODIAK przy pasażu Wiecha. - Będą odbywały się dyskusje o architekturze, planach, studium Warszawy, przyszłości i potencjale gospodarczym - powiedział Trzaskowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZODIAK - Warszawski Pawilon Architektury
ZODIAK - Warszawski Pawilon Architektury (um.warszawa.pl, Fot: um.warszawa.pl)
WP

Podczas otwarcia przewidziane są warsztaty dla dzieci, projektanci budynku oprowadzą po swojej realizacji, a Dariusz Bartoszewicz opowie o „Przemianach Ściany Wschodniej”. W pawilonie będzie też wystawa „Futurama Warszawa”, po której oprowadzi kurator Jakub Szczęsny.

um.warszawa.pl
Podziel się
WP

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski oświadczył we wtorek, że oddają dziś miastu modernistyczny ZODIAK, który powraca w nowej odsłonie i z nowymi funkcjami. - Pawilon ma przede wszystkim służyć Warszawie i jej mieszkańcom - zaznaczył.

- Zapowiada się forum debaty publicznej, laboratorium pomysłów na nowoczesne miasto, miejsce badań i refleksji nad wyzwaniami, które stoją przed metropoliami w XXI wieku - zapowiedział Trzaskowski.

um.warszawa.pl
Podziel się
WP

Rozpoznawalnym znakiem pawilonu jest neon gwiazdy, który można już zobaczyć w pasażu Wiecha. Natomiast drugim charakterystycznym elementem budynku jest mozaika „Kosmos”, zdobiąca klatkę schodową pawilonu na trzech kondygnacjach. Mozaika została wykonana z odzyskanych fragmentów stłuczki szklanej pierwowzoru i uzupełniona materiałem pozyskanym w ten sam sposób, czyli odpadami z huty szkła.

um.warszawa.pl
Podziel się
um.warszawa
Podziel się
WP

Miasto podkreśla, że pawilon jest dostępny i otwarty dla wszystkich, a organizowane w ramach programu wydarzenia mają charakter bezpłatny. Informacje o ich charakterze oraz formie udziału dostępne są na stroniewww.pawilonzodiak.pl.

um.warszawa.pl
Podziel się
WP

Zobacz także: Marek Jakubiak o aferze KNF: czysta korupcja

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP