WP

Wrócił ZODIAK na mapę Warszawy. Zobacz, jak teraz wygląda

Już w weekend oficjalne otwarcie warszawskiego pawilonu architektury ZODIAK przy pasażu Wiecha. - Będą odbywały się dyskusje o architekturze, planach, studium Warszawy, przyszłości i potencjale gospodarczym - powiedział Trzaskowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZODIAK - Warszawski Pawilon Architektury
ZODIAK - Warszawski Pawilon Architektury (um.warszawa.pl, Fot: um.warszawa.pl)
WP

Podczas otwarcia przewidziane są warsztaty dla dzieci, projektanci budynku oprowadzą po swojej realizacji, a Dariusz Bartoszewicz opowie o „Przemianach Ściany Wschodniej”. W pawilonie będzie też wystawa „Futurama Warszawa”, po której oprowadzi kurator Jakub Szczęsny.

um.warszawa.pl
Podziel się

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski oświadczył we wtorek, że oddają dziś miastu modernistyczny ZODIAK, który powraca w nowej odsłonie i z nowymi funkcjami. - Pawilon ma przede wszystkim służyć Warszawie i jej mieszkańcom - zaznaczył.

WP

- Zapowiada się forum debaty publicznej, laboratorium pomysłów na nowoczesne miasto, miejsce badań i refleksji nad wyzwaniami, które stoją przed metropoliami w XXI wieku - zapowiedział Trzaskowski.

um.warszawa.pl
Podziel się

Rozpoznawalnym znakiem pawilonu jest neon gwiazdy, który można już zobaczyć w pasażu Wiecha. Natomiast drugim charakterystycznym elementem budynku jest mozaika „Kosmos”, zdobiąca klatkę schodową pawilonu na trzech kondygnacjach. Mozaika została wykonana z odzyskanych fragmentów stłuczki szklanej pierwowzoru i uzupełniona materiałem pozyskanym w ten sam sposób, czyli odpadami z huty szkła.

um.warszawa.pl
Podziel się
WP
um.warszawa
Podziel się

Miasto podkreśla, że pawilon jest dostępny i otwarty dla wszystkich, a organizowane w ramach programu wydarzenia mają charakter bezpłatny. Informacje o ich charakterze oraz formie udziału dostępne są na stroniewww.pawilonzodiak.pl.

um.warszawa.pl
Podziel się
WP

Zobacz także: Marek Jakubiak o aferze KNF: czysta korupcja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP