Trwa ładowanie...
d3u361u

Wschodni bez wind. To jakiś absurd!

Remont kosztował 60 mln złotych! Dlaczego nie zrobiono tam wind dla matek z dziećmi i niepełnosprawnych? (wideo)
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wschodni bez wind. To jakiś absurd!
d3u361u

Media szeroko opisywały nowy, lepszy dworzec Wschodni. Musimy przyznać, że rzeczywiście, wygląda imponująco .
Niestety, wciąż nie ma na nim wind dla matek z wózkami lub niepełnosprawnych.

Marek Sołtys, bardziej znany jako Szalony Wózkowicz, umieścił w swoim serwisie film, na którym testuje świeżo wyremontowany Dworzec Warszawa-Wschodnia pod kątem osób poruszających się na wózkach. Jak się okazuje, matki z wózkami oraz osoby niepełnosprawne nie mają szans, by samodzielnie dostać się na perony.

Tak było wcześniej, przed remontem, tak jest i teraz. Remont Wschodniego kosztował nas 60 milionów! Dlaczego nie zbudowano chociażby podnośników? Władze PKP twierdzą, że w umowie między kolejarzami a firmą ochroniarską jest zapis zobowiązujący ochroniarzy do pomocy w dostaniu się na perony. To własnie oni, w razie potrzeby mają wnosić takie osoby na perony. Przy wejściach są specjalne tabliczki z numerem telefonów. Tylko czy to jest rozwiązanie? Na pewno nie. Windy zapewne kiedyś powstaną - takie były obietnice PKP. Pytanie tylko - kiedy?

d3u361u

Na filmie Szalony Wózkowicz chciałby wręczyć władzom PKP "Dyplom za niespełnione obietnice". Wcale mu się nie dziwimy. Zobaczcie wideo Szalonego Wózkowicza!

Podziel się
Podziel się
Podziel się
d3u361u

Podziel się opinią

Share

d3u361u

d3u361u