Trwa ładowanie...

Wsiądź do komunikacji miejskiej. 22 września zrobisz to bez biletu

22 września pojedziemy komunikacją bez biletu.

Wsiądź do komunikacji miejskiej. 22 września zrobisz to bez biletu
d2pt9rs
d2pt9rs

Wysoka częstotliwość kursowania, krótki czas jazdy, duży zasięg oraz wysoka punktualność – to, według respondentów biorących udział w badaniu przeprowadzonym w ramach ostatniego Barometru Warszawskiego, największe atuty warszawskiej komunikacji miejskiej. Dla tych, którzy jeszcze z niej nie korzystają najlepszą okazją do przekonania się o jej licznych zaletach będzie Europejski Dzień bez Samochodu, który odbędzie się 22 września.

Wciąż jest jednak wiele osób nieprzekonanych, wybierających podróż samochodem. A takie rozwiązanie, zdaniem Zarzadu Transportu Miejskiego, ma więcej wad niż zalet. Samochód przede wszystkim jest droższy - tłumaczy ztm. I nie chodzi tu o sam zakup, ale o koszty utrzymania, paliwo, obowiązkowe ubezpieczenie czy niezbędne naprawy. Są też i inne koszty, ale te ponosi już natura. Emisja dwutlenku węgla, w przeliczeniu na podróżującą osobę, jest dużo mniejsza w komunikacji miejskiej. Kolejnym aspektem są korki. Im więcej samochodów na ulicach, tym większe korki i mniej miejsc na parkingach.

Europejski Dzień bez Samochodu

Doskonałą okazją do zmiany przyzwyczajeń będzie Europejski Dzień bez Samochodu, który odbywa się 22 września. Tego dnia każdy chętny będzie mógł z komunikacji miejskiej korzystać całkowicie bezpłatnie. Zarówno w pierwszej jak i drugiej strefie biletowej. Bramki w metrze zostaną otwarte, a kasowniki zablokowane.

Pojedziemy bez biletu

Nie będzie trzeba mieć biletu również podczas podróży pociągami Kolei Mazowieckich pomiędzy stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica, a w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej – w obszarze obowiązywania Wspólnego Biletu. Bez biletu będzie także można korzystać z parkingów Parkuj i Jedź.

Tego dnia odbędzie się też zorganizowana przez ZTM komunikacyjna gra miejska „Odkorkuj się”, której celem jest promocja korzystania z komunikacji miejskiej. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie grą, wszystkie miejsca startowe, już kilka dni po rozpoczęciu zapisów, zostały zajęte.

d2pt9rs

ZTM przygotował spot zachęcający do przesiadki do komunikacji miejskiej nie tylko 22 września.

d2pt9rs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pt9rs