Trwa ładowanie...
d1lmfyn

Wspomnienie o mistrzyni olimpijskiej. Wystawa "Kamila Skolimowska. Dziewczyna na medal"

Wszystko w związku z przypadającą dziś, niezwykłą rocznicą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wspomnienie o mistrzyni olimpijskiej. Wystawa "Kamila Skolimowska. Dziewczyna na medal"
d1lmfyn

Dokładnie 29 września, mija 15 lat od momentu zdobycia przez Kamilę Skolimowską złotego medalu olimpijskiego w Sydney. Dlatego Fundacja jej imienia zaprasza wszystkich miłośników sportu do zwiedzania specjalnej wystawy w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Właśnie dziś została ona oficjalnie otwarta. Ekspozycja pt. „Kamila Skolimowska. Dziewczyna na medal” w całości poświęcona jest najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej.

Wśród eksponatów zwiedzający zobaczą m.in. złoty medal z Sydney oraz puchary, zdjęcia i liczne pamiątki związane z życiem oraz karierą zawodniczki. W otwarciu wystawy wzięli udział mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski oraz rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk. Wystawa będzie udostępniona wszystkim zwiedzającym od 30 września do 3 października w godzinach 09:00-20:00. Wstęp bezpłatny.

Przypomnijmy, że Kamila Skolimowska zmarła nagle w lutym 2009 roku. Do tej tragedii doszło podczas zgrupowania reprezentacji narodowej, które odbywało się w Portugalii.

d1lmfyn

Przeczytajcie też: MZA publikuje zabawny animowany spot. "Warto wybrać autobus" [WIDEO]

Podziel się
d1lmfyn

Podziel się opinią

Share

d1lmfyn

d1lmfyn