Trwa ładowanie...

Wybierz najlepszą warszawską książkę 2013 r.

Jest o co walczyć – łącznie do laureatów 5 kategorii trafi 200 tys. zł. To największa w Polsce nagroda w dziedzinie literatury fundowana przez samorząd

Share
Wybierz najlepszą warszawską książkę 2013 r.
drobzde

Od 1 grudnia do końca stycznia można zgłaszać swoje typy do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Jest o co walczyć – łącznie do laureatów 5 kategorii trafi 200 tys. zł. To największa w Polsce nagroda w dziedzinie literatury fundowana przez samorząd.

Jak co roku, nominacje można zgłaszać w pięciu kategoriach:

- literatura piękna – proza,
- literatura piękna – poezja,
- literatura dziecięca – tekst i ilustracje,
- edycja warszawska oraz
- warszawski twórca.

Zgłoszenia, zawierające imię i nazwisko autora, tytuł książki, jej wydawcę, datę oraz miejsce wydania można przesyłać drogą mailową (na adres: ahagmajer@um.warszawa.pl) lub pocztą tradycyjną na adres: Biuro Kultury, Urząd m.st. Warszawy, ul. Niecała 2, 00-098 Warszawa z dopiskiem „Nagroda Literacka m.st. Warszawy”. Jeśli zgłaszającym jest wydawca, prosimy o przesłanie na adres Biura Kultury 8 egzemplarzy zgłaszanej książki. Swoje typy można zgłaszać do 31 stycznia 2014 r.

drobzde

Laureaci Nagrody Literackiej w 2013 r.:

- w kategorii „Literatura piękna – proza” wyróżniony medalem i nagrodą pieniężną w wysokości 20 tys. zł został pan Kazimierz Orłoś za książkę „Dom pod Lutnią” (Wydawnictwo Literackie).
- w kategorii „Literatura piękna – poezja” wyróżniony medalem i nagrodą pieniężną w wysokości 20 tys. zł został pan Krzysztof Karasek za tomik „Dziennik rozbitka” (Instytut Mikołowski).
- w kategorii „Literatura dziecięca - tekst i ilustracje” wyróżnieni medalami i nagrodami pieniężnymi zostali: pani Dorota Sidor (nagroda w wysokości 20 tys. zł za tekst) oraz Aleksandra i Daniel Mizielińscy (nagroda w wysokości 20 tys. zł za ilustracje) za książkę „Gdzie jest wydra – czyli śledztwo w Wilanowie” (wyd. Dwie Siostry).
- w kategorii „Edycja warszawska” wyróżniony medalem i nagrodą pieniężną w wysokości 20 tys. zł został pan Tomasz Mościcki za książkę „Teatry Warszawy 1944 – 1945. Kronika” (Fundacja Historia i Kultura).
- w kategorii „Warszawski Twórca” medalem i nagrodą pieniężną w wysokości 100 tys. zł uhonorowana została Joanna Kulmowa.

drobzde
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drobzde
drobzde