wola
20-09-2013 (08:21)

Wybierz nazwę dla nowej ulicy w Warszawie! - Akcja WawaLove.pl

Ulica łączy rondo Himilsbacha z rondem Maklakiewicza! Czekamy na Wasze propozycje!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybierz nazwę dla nowej ulicy w Warszawie! - Akcja WawaLove.pl

Jak pisaliśmy niedawno, radni szukają nazwy dla ulicy łączącej rondo Himilsbacha z rondem Maklakiewicza. Padły już nawet propozycje, by nazwać tę ulicę Procentowa, a jeszcze wcześniej ulica Wniebowziętych (na pamiątkę słynnej komedii Andrzeja Kondratiuka, w której główne role grali obaj aktorzy). Niestety, jak uznali niektórzy, nazwa "ulica Wniebowziętych" może kogoś urazić, a Procentowa kojarzy się jednoznacznie i nie każdemu dobrze. Więc ulica wciąż nie ma nazwy. Zapytaliśmy o szczegóły tej sprawy radną warszawską, Aleksandrę Sheybal-Rostek z Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego (decydującej jak ta ulica powinna się nazywać).

- Tak na prawdę to szukamy nadal "klamry" spinającej ronda Maklakiewicza, Himilsbacha i Kofty. - usłyszeliśmy. Radna poinformowała nas też, że Komisja wciąż szuka odpowiedniej nazwy dla tej ulicy i ma z tym niemały problem.

Zaproponowaliśmy więc, by to czytelnicy WawaLove przedstawili swoje propozycje a radna na to przystała.

Mamy więc okazję by nadać nazwę jednej z warszawskich ulic. I to to nie byle jaką! Wasze najciekawsze propozycje zostaną przedstawione Zespołowi Nazewnictwa Miejskiego. Sprawa wcale nie jest prosta. Pamiętajmy, że ulica ma nawiązywać do obu aktorów - ich twórczości, wielkiej przyjaźni, osobowości lub zasług dla miasta.

Eksperci z Zespołu, wśród których są historycy, językoznawcy czy varsavianiści proponują jednak, by w tej okolicy powstał ciąg ulic "z przymrużeniem oka", więc ulica może mieć nazwę wesołą i pasującą do słynnego emploi Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza.

Swoje propozycje nazwy dla tej ulicy umieśćcie w komentarzu pod artykułem. Te nazwy, które zdobędą najwięcej głosów poparcia lub będą najczęściej występowały, prześlemy na ręce radnej i Zespołu Nazewnictwa Miejskiego.

Czekamy zatem na Wasze propozycje! Być może to właśnie Twój pomysł spodoba się komisji najbardziej?

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.