Trwa ładowanie...
holderName
wybory parlamentarne

Wybory 2019. PKW podała informację o frekwencji w dniu głosowania

Państwowa Komisja Wyborcza podała informacje o frekwencji na godz. 12:00. Od godz. 7:00 w wyborach parlamentarnych wzięło udział 18,14 proc. wyborców. To oznacza, że w wyborach parlamentarnych 2019 zagłosowało więcej osób niż cztery lata temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2019. PKW podała frekwencję na 12:00
Wybory 2019. PKW podała frekwencję na 12:00 (PAP, Fot: PAP)
holderName

Wybory parlamentarne 2019. PKW o frekwencji

Najwyższą frekwencję PKW odnotowała w Nowym Sączu - 23,32 proc. Drugie miejsce zajął okręg w Bielsku-Białej - 21,55 proc. Ostatnie miejsce na podium zajął Tarnów z frekwencją 21,49 proc.

W porównaniu z wyborami do Parlamentu Europejskiego na godzinę 12:00, frekwencja jest wyższa aż o 3,75 punktu procentowego. Z kolei w zestawieniu z wyborami parlamentarnymi z 2015 roku, frekwencja jest wyższa o 1,67 proc. Polaków więcej.

holderName

W zestawieniu miast, największa frekwencja na godz. 12 została zanotowana w Białymstoku, gdzie głos oddało ponad 21 proc. uprawnionych do głosowania. Na drugim miejscu znalazła się Warszawa, a na trzecim Bydgoszcz.

Z kolei najmniej chętnie Polacy pojawili się przy urnach w Gdańsku. Tam frekwencja wyniosła ponad 13 proc. W tym niechlubnym zestawieniu drugie miejsce zajął Gorzów Wielkopolski, a trzecie Wrocław.

Wybory parlamentarne 2019. Kiedy wyniki?

Informacja o tym, które komitety przekroczy próg wyborczy, będzie znana w poniedziałek. Ostateczne, oficjalne wyniki mają być znane we wtorek. Stanie się tak to dopiero, gdy spłyną i zostaną podliczone ostatnie protokoły wyborcze.

holderName

Szefowa KBW Magdalena Pietrzak poinformowała także, że zakończyło się już głosowanie, które rozpoczęło się wczoraj na półkuli zachodniej. Jak mówiła, ostatnie lokale wyborcze zamknięto tam o godzinie 6. Dodała, że "zostały zatwierdzone przez Okręgową Komisje Wyborczą w Warszawie 23 protokoły z tych obwodów wyborczych".

Na niedzielę są zaplanowane jeszcze dwie konferencje prasowe Państwowej Komisji Wyborczej. Następna przewidziana jest na godz. 18.30 - wtedy ma zostać podana frekwencja według stanu na godz. 17. Ostatnią zaplanowano na godz. 22.

W niedzielnych wyborach Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Łącznie o mandat posła ubiega się 5112 kandydatów. O jeden mandat powalczy średnio 11 kandydatów. W wyborach do Senatu, w 100 jednomandatowych okręgach wyborczych, zarejestrowano 278 kandydatów. Średnio o jeden mandat powalczy 3 kandydatów.

Źródło: PKW

holderName

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Czy na pewno wiesz, jak oddać ważny głos? Krótki poradnik

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName