Trwa ładowanie...
dbs22cv

Wybory 2020. Morawiecki krytykuje Trzaskowskiego za współpracę z zagranicznymi firmami

Wybory 2020 już wkrótce, więc sztaby kandydatów szukają nowych sposobów na uderzanie w rywali. Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wyborcami w Chodzieży krytykował Rafała Trzaskowskiego za współpracę Warszawy z zagranicznymi spółkami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Mateusz Morawiecki w Chodzieży
Wybory 2020. Mateusz Morawiecki w Chodzieży (PAP)
dbs22cv

Premier Mateusz Morawiecki, który aktywnie wspiera Andrzeja Dudę w kampanii wyborczej, mówił o Warszawie podczas spotkania z wyborcami w Chodzieży. Szef rządu wymieniał, skąd pochodzą firmy świadczące różne usługi dla miasta i pytał Rafała Trzaskowskiego, czy tak wyglądać ma cała Polska.

Zobacz też: Wiceminister sprawiedliwości dobitnie o sprawie Durczoka: ja bym siedział

"Wiecie, jak to jest w Warszawie? Prąd dostarczają Niemcy, ciepło dostarczają Francuzi, ostatnio wyszło na jaw, że przewozy komunikacją miejską obsługują również częściowo Niemcy. Tramwaje budują Koreańczycy, metro budują Włosi i Turcy. Myślicie, że może np. wypożyczalnie rowerów są polskie? Nie, wypożyczalnie rowerów też są niemieckie. Tak ma wyglądać Polska, panie Rafale?" - pytał premier w wyborców w Chodzieży.

dbs22cv

W odpowiedzi Rafał Trzaskowski przypomniał Mateuszowi Morawieckiemu, że ten sam niegdyś pracował w banku o zagranicznym kapitale. Prezydent Warszawy zwracał też uwagę na to, że aktywność premiera rządu PiS potwierdza upartyjnienie Andrzeja Dudy.

Wybory 2020. Andrzej Duda o Warszawie

Do współpracy Warszawy z zagranicznymi firmami odniósł się wcześniej Andrzej Duda podczas samotnej debaty wyborczej w TVP. Prezydent mówił, że problemem jest możliwość współpracy z zagranicznym dostawcami, jaką daje prawo unijne. Zdaniem Dudy należy takie firmy odpowiednio nadzorować.

"To jest problem związany ze swobodą także świadczenia usług w ramach Unii Europejskiej. Jesteśmy dzisiaj członkiem Unii Europejskiej i przedsiębiorcy unijni z innych krajów mają prawo świadczyć usługi także i u nas. Stają do przetargów i te przetargi wygrywają. Rzecz polega tylko na tym, że kiedy już je wygrywają, to ich działalność powinna być dobrze nadzorowana" - powiedział prezydent.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbs22cv

Podziel się opinią

Share

dbs22cv

dbs22cv