Trwa ładowanie...
dipo5m3

Wybory 2020. Pijany szef komisji rozbił auto przed lokalem wyborczym

Przed jednym z warszawskich lokali wyborczych doszło do stłuczki. Jak się okazało za kierownicą samochodu siedział pijany szef komisji wyborczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Pijany szef komisji rozbił auto przed lokalem wyborczym
Wybory 2020. Pijany szef komisji rozbił auto przed lokalem wyborczym (PAP)
dipo5m3

Wybory 2020. PKW informuje o incydentach - pijany szef komisji w Warszawie

Podczas konferencji prasowej poświęconej wynikom frekwencji wyborczej na godzinę 17.00, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej poinformował również o incydentach, które miały miejsce w lokalach wyborczych.

Przed jednym z warszawskich lokali doszło do stłuczki. Kierowca samochodu jadącego ulicą uderzył w zaparkowany przy niej pojazd. Na miejsce przybyła policja, która ustaliła, że kierowca jest pijany i ma 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało był to przewodniczący działającej w lokalu komisji wyborczej. Mężczyznę natychmiast odwołano z pełnionej funkcji.

dipo5m3

Wybory 2020. Frekwencja Wyborcza w Warszawie

PKW podała frekwencję na godzinę 17.00. Jej wartość dla całej Polski to 47,89 proc. W samej Warszawie zagłosowało już aż 54,76 proc. uprawnionych do głosowania. Wśród województw na prowadzeniu pod względem frekwencji pozostało województwo mazowieckie - 51,17 procent.

Przed lokalami wyborczymi w Warszawie od samego rana ustawiały się długie kolejki chętnych do zagłosowania. Mimo ich długości, oczekiwanie na oddanie głosu nie przekracza najczęściej 20 minut. Widać też, że Warszawiacy poważnie potraktowali zalecenia sanitarne i wyposażyli się we własne długopisy i maseczki.

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - PKW

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dipo5m3

Podziel się opinią

Share

dipo5m3

dipo5m3