Trwa ładowanie...
d4gtf5g

Wybory 2020. Podkowa Leśna zwycięża w "Bitwie o wozy". Jest mały problem

Przed wyborami MSWiA ogłosiło konkurs dla gmin zamieszkałych przez nie więcej niż 20 tys. mieszkańców. Zwycięskie gminy z każdego województwa miały otrzymać wóz strażacki. W Mazowieckim wygrała Podkowa Leśna, która nie ma straży pożarnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MSWiA przemawia przed wręczeniem promesy na nowy wóz strażacki
Szef MSWiA przemawia przed wręczeniem promesy na nowy wóz strażacki (Mateusz Wlodarczyk / Forum, Fot: RM, Mateusz Wlodarczyk / Forum)
d4gtf5g

Wybory 2020. Podkowa Leśna zwycięża w "Bitwie o wozy"

Ten konkurs od samego początku budził duże emocje. Nowiutkie i świetnie wyposażone wozy strażackie miały trafić do szesnastu gmin o najwyższej frekwencji. Po jednym wozie na województwo.

W drugiej turze, podobnie jak w pierwszej, w województwie mazowieckim bezkonkurencyjna okazała się gmina Michałowice, w której do urn poszło aż 83,33 proc. uprawnionych do głosowania. Jednak gmina ta nie otrzyma drugiego wozu. Pojazd trafi do drugiej na liście Podkowy Leśnej, gdzie w drugiej turze głos oddało 82,53 proc. wyborców.

d4gtf5g

Wyniki wyborów 2020. Leszek Miller mówi o błędzie Trzaskowskiego. "Mógł z tego zrobić majstersztyk"

Wybory 2020. Podkowa Leśna zwycięża

Okazuje się jednak, że w zwycięskiej gminie nie ma straży pożarnej. Burmistrz Podkowy Leśnej w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" wyraził jednak zadowolenie, że mieszkańcy swoją obywatelską postawą wywalczyli gminie nowy wóz strażacki. Artur Tusiński ma nadzieję, że będzie mógł podzielić się wozem z Ochotniczą Strażą Pożarną w Milanówku.

d4gtf5g

Sławomir Wieleciński z OSP w Milanówku powiedział "Wyborczej", że taki nowy wóz bardzo by się przydał, ponieważ jeden z tych, którymi dysponują obecnie ochotnicy, zaczął już uginać się pod ciężarem lat.

Do sprawy w mediach społecznościowych odniósł się zastępca Bartłomieja Sienkiewicza, Paweł Szefernaker i wytłumaczył, że w tej sytuacji, o tym, gdzie trafi wóz, zdecydują wspólnie burmistrz Podkowy Leśnej i wojewódzcy komendanci Państwowej Straży Pożarnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gtf5g

Podziel się opinią

Share
d4gtf5g
d4gtf5g