Trwa ładowanie...
d1oiq94

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski uspokaja zmartwionych zwolenników

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w odpowiedzi na mnożące się pytania, co stanie się z Warszawą, gdy ten wygra wybory prezydenckie 2020 i zostanie prezydentem RP, opublikował na Twitterze krótką animację. Ma ona rozwiać narastające wątpliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski uspokaja zwolenników
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski uspokaja zwolenników (PAP)
d1oiq94

- W związku z moim startem w wyborach prezydenckich powtarza się pytanie: a co z Warszawą? Uspokajam - jeśli wygram wybory prezydenckie, nasza Warszawa nadal będzie bezpieczna! - napisał w środę na Twitterze Rafał Trzaskowski. Pod tweetem zamieścił krótką animację, odpowiadającą na często zadawane pytania.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski: "chcę pozostawić Warszawę bezpieczną"

Pytaniem, które pojawia się bardzo często w kontekście kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta RP w wyborach prezydenckich 2020 roku, jest pytanie o to, co się stanie jeśli obecny gospodarz stolicy odbierze Andrzejowi Dudzie fotel prezydenta. Animacja zamieszczona przez Trzaskowskiego na Twitterze tłumaczy krok po kroku proces, który będzie miał miejsce w takim wypadku.

d1oiq94

Pierwszy krokiem będzie nominowanie przez premiera Mateusza Morawieckiego komisarza miasta, który będzie sprawował ten urząd wyłącznie do czasu wyboru nowego prezydenta Warszawy. W animacji zaznaczono, że w takim przypadku miasto w dalszym ciągu działa w oparciu o uchwały rady miasta. W skład rady wchodzi 60 radnych, z których aż 40 to przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, z ramienia której startuje Rafał Trzaskowski. Nominat premiera ma obowiązek wykonywać przyjęte przez radę uchwały. W szczególnych przypadkach, ma jednak prawo do wydania zarządzenia, ale i ono może stracić moc jeśli rada zdecyduje o jego odrzuceniu.

Zobacz także:Wybory 2020. Krytyka Rafała Trzaskowskiego. Sebastian Kaleta przypomina "niespełnione obietnice"

W przypadku zwycięstwa Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich 2020, wybory na nowego prezydenta stolicy muszą się odbyć w terminie nie dłuższym niż 90 dni od momentu wygaśnięcia mandatu obecnego włodarza Warszawy. Nowy gospodarz miasta stołecznego zostanie zaprzysiężony w terminie 7 dni od daty ogłoszenia wyników warszawskich wyborów.

Animacja zaprezentowana przez Trzaskowskiego kończy się stwierdzeniem, że w przypadku jego wygranej Warszawa pozostanie bezpieczna.

d1oiq94

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oiq94

Podziel się opinią

Share

d1oiq94

d1oiq94