Trwa ładowanie...
d2315ha

Wybory 2020. Warszawa. Kidawa-Błońska o nieobecności Rafała Trzaskowskiego w Warszawie

Małgorzata Kidawa-Błońska została zapytana o nieobecność Rafała Trzaskowskiego w Warszawie, podczas gdy miasto zmaga się ze skutkami nawałnic. Padły również pytania o program wyborczy kandydata KO w wyborach 2020.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Warszawa. Kidawa-Błońska o nieobecności Rafała Trzaskowskiego w Warszawie
Wybory 2020. Warszawa. Kidawa-Błońska o nieobecności Rafała Trzaskowskiego w Warszawie (PAP)
d2315ha

Wielu komentatorów zadaje pytanie o absencję Rafała Trzaskowskiego w Warszawie w czasie ulewnych deszczy zamieniających ulice w rzeki i powodujących podtopienia. Na te pytania na antenie radia Plus odpowiadała wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wybory 2020. Warszawa. Czy obecność Rafała Trzaskowskiego w Warszawie jest konieczna?

Kidawa-Błońska pytana o nieobecność Trzaskowskiego w stolicy podkreśliła, że Warszawa ma jej zdaniem bardzo sprawnie działające służby i dobrych wiceprezydentów, co sprawia, że miasto funkcjonuje dobrze. Wicemarszałkini zaznaczyła, że stolica nie jest zarządzana jednoosobowo i czuwa nad nią cały zespół.

d2315ha

Na pytanie, czy zatem Trzaskowski jest w ogóle Warszawie potrzebny odpowiedziała, zwracając uwagę na fakt, że pandemia koronawirusa pokazała, że z pracą i zarządzaniem można sobie doskonale radzić w sposób zdalny.

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - PKW

Wybory 2020. Warszawa. Najważniejsze punkty programu Trzaskowskiego

Prowadzący pytał również o najważniejsze punkty programu Rafała Trzaskowskiego. Kidawa-Błońska wskazała obszary, które zdaniem kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta wymagają największej uwagi, czyli edukację i ochronę zdrowia.

d2315ha

Poproszona o doprecyzowanie, stwierdziła, że w wyborach wybieramy obecnie prezydenta, a nie premiera. Jej zdaniem prezydent odpowiedzialny jest za wskazanie najważniejszych kierunków w polityce państwowej i za pomysły naprawcze w różnych obszarach rządzenia. Jako przykład szczegółowych działań podała powrót do budowania mieszkań dla młodych.

Źródło: radio Plus

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2315ha

Podziel się opinią

Share
d2315ha
d2315ha