ycipk-byti48

Wybory do Europarlamentu 2019. PiS ucieka KE na ostatniej prostej

PiS prowadzi w sondażach przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Nad Koalicją Europejską ma 3,7 pkt. proc. przewagi. Między Wiosną a Konfederacją trwa walka o miejsce na podium, a Kukiz'15 próbuje przeskoczyć próg wyborczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS prowadzi w sondażach przed wyborami do Europarlamentu
PiS prowadzi w sondażach przed wyborami do Europarlamentu (East News, Fot: Wojciech Stróżyk)
ycipk-byti48

Do urn zamierza pójść prawie 53 proc. wyborców. Taki obrót spraw sprzyja największym graczom, których w wyborach do Europarlmentu może dzielić ostatecznie jeden lub dwa mandaty. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosować zamierza 38,7 proc. badanych. Z kolei Koalicję Europejską popiera 35 proc. respondentów - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Ciekawie wygląda pojedynek za plecami czołowej dwójki. Walkę o trzecie miejsce wygrywa na ten moment Wiosna Roberta Biedronia z 6,3 proc. poparciem. Konfederację wyprzedza minimalnie. Na sojusz Korwin-Mikkego, Brauna, Liroya i Narodowców głos zamierza oddać 6 proc. wyborców. Na granicy progu wyborczego balansuje Kukiz'15, który może liczyć na poparcie 4,9 proc. wyborców.

ycipk-byti48

Kłopot ma Lewica Razem, na którą chęci zagłosowania nie zadeklarował żaden badany, więc jej poparcie balansuje na granicy błędu statystycznego. Aż 9 proc. nie zdecydowało jeszcze na kogo zagłosuje. Sondaż przeprowadzono 21 maja, na reprezentatywnej grupie 1100 osób. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja, w najbliższą niedzielę.

WP.PL
Podziel się

Zobacz także: „Wyborczy grill”. „PiS i Kościół zlekceważyli film Sekielskiego”

ycipk-byti48

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-byti48
Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-byti48

ycipk-byti48
ycipk-byti48