Trwa ładowanie...
d1zj7px

Wybory prezydenckie. Andrzej Duda wygrywa w mazowieckim

Urzędujący prezydent Andrzej Duda wygrał w dwunastu z szesnastu województw w Polsce. Zwycięstwo w pierwszej turze wyborów prezydenckich odniósł również w województwie mazowieckim
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie. Andrzej Duda wygrywa w mazowieckim
Wybory prezydenckie. Andrzej Duda wygrywa w mazowieckim (East News)
d1zj7px

Wybory prezydenckie. Mazowieckie dla Dudy

W pierwszej turze wyborów prezydenckich na najwyższym stopniu podium w województwie mazowieckim znalazł się urzędujący prezydent Andrzej Duda z wynikiem 41,1 proc.. Rafał Trzaskowski zajął drugie miejsce. Na prezydenta Warszawy zagłosowało 34,5 proc. wyborców. Trzecia lokata przypadła Szymonowi Hołowni, na którego głos oddało 11,1 proc. uprawnionych do głosowania w województwie mazowieckim.

Pozostali kandydaci osiągnęli następujące wyniki w woj. mazowieckim:

d1zj7px

Marek Jakubiak, Paweł Tanajno, Waldemar Witkowski, Stanisław Żółtek i Mirosław Piotrowski nie przekroczyli 1 proc. głosów.

Mazowieckie może pochwalić się również najwyższą frekwencją spośród wszystkich województw. Do urn poszło w nim 68,1 proc. wyborców.

Wybory prezydenckie. Trzaskowski z Dudą w drugiej turze

W pierwszej turze wyborów prezydenckich najlepszy wynik osiągnął urzędujący prezydent Andrzej Duda z wynikiem 41,8 proc.. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z bardzo dobrym wynikiem 30,04 proc.. Oznacza to, 12 lipca panowie zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich

d1zj7px

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - PKW

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zj7px

Podziel się opinią

Share

d1zj7px

d1zj7px