Trwa ładowanie...

Wybuch na stacji benzynowej. CBŚP zastawiło zasadzkę na gang (WIDEO)

Zatrzymani trafili do aresztu.

Wybuch na stacji benzynowej. CBŚP zastawiło zasadzkę na gang (WIDEO)
d2thgkm
d2thgkm

10 sztuk broni, 500 sztuk amunicji i siedem kg amfetaminy zabezpieczyli policjanci z CBŚP podczas akcji wymierzone w gang handlujący narkotykami i bronią. Dotąd zatrzymano trzy osoby. Jak mówi PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, sprawa jest jednak rozwojowa.


- Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu bronią, materiałami wybuchowymi oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Aresztowano ich na trzy miesiące - powiedziała Hamelusz.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Trzech członków gangu zatrzymali policjanci CBŚP z Lublina przy wsparciu funkcjonariuszy z Warszawy.

- Zabezpieczyliśmy przy nich 10 sztuk broni palnej, m.in. pistolety maszynowe Skorpion, dwa karabiny Mauser, 500 sztuk amunicji i 800 gramów plastycznego materiału wybuchowego z zapalnikiem; siedem kg amfetaminy i 100 gramów kokainy - dodała Hamelusz.

d2thgkm

Policjanci zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa. Do zatrzymań doszło w Warszawie i okolicach. Dwóch członków grupy "wpadło" na stacji benzynowej. - Akcja była bardzo dynamiczna. Mężczyźni zostali zatrzymani przy jednym z aut, użyto m.in. granatów hukowych. Byli całkowicie zaskoczeni - mówi nieoficjalnie jeden z policjantów.

Z raportu CBŚP wynika, że w 2015 r. w Polsce działało 190 grup specjalizujących się w różnego rodzaju przestępczości kryminalnej - m.in. wymuszeniach haraczy, rozbojach, przemycie i handlu bronią. Od kilku lat zmienia się jednak specjalizacja polskich grup przestępczych. Tych zajmujących się typową przestępczością kryminalną (co było charakterystycznej m.in. dla lat 90. - PAP) jest mniej; przeważają gangi zajmujące się przestępczością ekonomiczną.

(Źródło: PAP)

d2thgkm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2thgkm