Trwa ładowanie...

Wyburzanie Sezamu w styczniu

Neony i mozaiki z budynku trafią do renowacji

Share
Wyburzanie Sezamu w styczniu
d1wxl8j

Ze ścian domu towarowego "Sezam" - stojącego na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej - do końca roku znikną mozaiki oraz charakterystyczny neon. Jak obiecuje inwestor budujący w tym miejscu nowy obiekt, po odrestaurowaniu stare elementy wrócą.

Budynek Sezamu zamknięto w sierpniu tego roku. Od tego czasu robotnicy zajmują się uprzątaniem wnętrza obiektu. Następnie zostanie on wyburzony. Z budynku zdjęto również neony, które trafią do renowacji. Odrestaurowane, zawisną na nowym budynku. Podobnie stanie się ze starymi mozaikami, zdobiącymi wnętrza starego " Sezamu ". One również wrócą do nowych przestrzeni.

d1wxl8j

Wyburzanie domu towarowego przy Świętokrzyskiej rozpocznie się 8 stycznia 2015 r.

Nowy Sezam stanie się pierwszym w Warszawie obiektem komercyjnym połączonym ze stacją metra. Projekt nawiązuje do koncepcji zespołu „ Ściany Wschodniej ”. Gmach powstanie na działce o powierzchni 2 920 m2 i będzie składał się z dziesięciu kondygnacji naziemnych oraz trzech podziemnych. Dwa najniższe piętra zostaną przeznaczone na parking mieszczący 106 miejsc. Obiekt będzie miał do zaoferowania łącznie 13,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni usługowo-biurowe. Za realizację odpowiada BBI Development NFI razem z WSS Społem.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1wxl8j

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wxl8j
d1wxl8j