Trwa ładowanie...
df1flkb

Wyburzanie Sezamu w styczniu

Neony i mozaiki z budynku trafią do renowacji
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyburzanie Sezamu w styczniu
df1flkb

Ze ścian domu towarowego "Sezam" - stojącego na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej - do końca roku znikną mozaiki oraz charakterystyczny neon. Jak obiecuje inwestor budujący w tym miejscu nowy obiekt, po odrestaurowaniu stare elementy wrócą.

Przeczytajcie też: Tak będzie wyglądał nowy "Sezam"

Budynek Sezamu zamknięto w sierpniu tego roku. Od tego czasu robotnicy zajmują się uprzątaniem wnętrza obiektu. Następnie zostanie on wyburzony. Z budynku zdjęto również neony, które trafią do renowacji. Odrestaurowane, zawisną na nowym budynku. Podobnie stanie się ze starymi mozaikami, zdobiącymi wnętrza starego " Sezamu ". One również wrócą do nowych przestrzeni.

df1flkb

Wyburzanie domu towarowego przy Świętokrzyskiej rozpocznie się 8 stycznia 2015 r.

Nowy Sezam stanie się pierwszym w Warszawie obiektem komercyjnym połączonym ze stacją metra. Projekt nawiązuje do koncepcji zespołu „ Ściany Wschodniej ”. Gmach powstanie na działce o powierzchni 2 920 m2 i będzie składał się z dziesięciu kondygnacji naziemnych oraz trzech podziemnych. Dwa najniższe piętra zostaną przeznaczone na parking mieszczący 106 miejsc. Obiekt będzie miał do zaoferowania łącznie 13,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni usługowo-biurowe. Za realizację odpowiada BBI Development NFI razem z WSS Społem.

Przeczytajcie też: Spuścizna po PRL-u - burzyć czy chronić?

df1flkb

Podziel się opinią

Share
df1flkb
df1flkb