Trwa ładowanie...

Wydzielenie Warszawy? Nowy wojewoda o planach PiS

- Na dzisiejszym etapie nie ma tematu wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego. To jest w fazie pomysłu - mówi Konstanty Radziwiłł, nowy wojewoda mazowiecki. Taki plan we wrześniu przedstawił prezes PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Wydzielenie Warszawy? Nowy wojewoda o planach PiSŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
dgwogr6
dgwogr6

- Nie mówię, czy ten pomysł jest dobry, czy zły, bo to w ogóle nie jest moja rola w tej chwili. Natomiast sądzę, że jest sporo argumentów za podziałem Mazowsza na Warszawę i resztę. Są też argumenty na pewno przeciwne - mówił Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki w rozmowie z RMF FM

Zaznaczył, że sam jako wojewoda mazowiecki nie będzie dążył do wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego. - Wojewoda w ogóle nie ma takiego zadania - zastrzegł.

Radziwiłł zaznaczył, że gdyby miała zostać podjęta decyzja o podziale Warszawy i Mazowsza to należałoby poprzedzić ją dokładną analizą. Przypomniał też, że prawo nakazuje szerokie konsultacje społeczne i między instytucjami w takim przypadku.

O podziale województwa mazowieckiego - podobnie jak o innych korektach podziału administracyjnego - politycy PiS mówili wielokrotnie. Plan wydzielenia Warszawy prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił podczas konwencji partii w Siedlcach we wrześniu.

dgwogr6

Lider rządzącego obozu mówił wówczas, że taka zmiana mogłaby rozwiązać problem zawyżani dochodu na mieszkańca Mazowsza przez dane ze stolicy, co - zdaniem Kaczyńskiego - jest ważne przy występowaniu o pieniądze z Brukseli.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Krzysztof Śmiszek o kontrpropozycji Lewica dla PiS ws. Mariana Banasia

dgwogr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgwogr6