Trwa ładowanie...

Wykryto gigantyczny magazyn BMK. "Można uzyskać nawet 12 ton amfetaminy"

"Czarnorynkowa wartość substancji to 20 milionów złotych"

Share
Wykryto gigantyczny magazyn BMK. "Można uzyskać nawet 12 ton amfetaminy"
dpm378g

Funkcjonariusze gdańskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Kontroli Skarbowej ujawnili w okolicach Warszawy magazyn, w którym od roku przechowywane były kanistry z benzylometyloketonem - substancją do produkcji amfetaminy. - Właściciel towaru – Aleksander E. – od marca 2014 roku przebywa w areszcie, dokąd trafił w związku z zarzutami w śledztwie prowadzonym przeciwko grupie Damiana W., ps.„Wariat” - informuje Centralne Biuro Śledcze

Aleksander E. współdziałał z grupą przestępczą Damiana W., ps. "Wariat" jako jeden z jej kooperantów. Od ponad roku przebywa w areszcie. Jest podejrzany o popełnienie szeregu przestępstw: obrotu znacznymi ilościami benzylometyloketonu (zwanym w skrócie BMK), prania brudnych pieniędzy, fałszowania dokumentów i posługiwania się podrobionymi dokumentami.

Funkcjonariusze CBŚP od momentu zatrzymania Aleksandra E. próbowali ustalić miejsce, w którym podejrzany przechowywał zabronione substancje. Ciężka praca operacyjna policjantów opłaciła się. - W okolicach Warszawy ujawniono gigantyczny magazyn BMK. Funkcjonariusze CBŚP, wspierani przez funkcjonariuszy podlaskiej Kontroli Skarbowej, zabezpieczyli 7 ton benzylometyloketonu (BMK), składnika służącego do wytwarzania substancji psychotropowej – siarczanu amfetaminy. Płyn ten znajdował się w 346 kanistrach, o pojemności 20 litrów każdy - informują mundurowi.

dpm378g

Z opisów na etykietach wynikało, że towar ten został sprowadzony zza granicy oraz że są to legalne w Polsce poliglikozydy alkilowe, powszechnie używane w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym, podstawowe składniki wielu żeli i płynów służących do kosmetycznego i dermatologicznego oczyszczania skóry.

Wstępne badania chemiczne, wykonane przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KSP, wykazały jednak, że zabezpieczony płyn, to fenyloaceton (fenylopropanon, P2P, benzylometyloketon, BMK) – organiczny związek chemiczny z grupy ketonów. Z zabezpieczonej przez funkcjonariuszy substancji, w zależności od umiejętności chemika, można uzyskać do 12,5 tony amfetaminy . Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego BMK wynosi około 20 milionów złotych.

Za popełnienie przestępstwa importu, nabycia, posiadania, przechowania lub wprowadzania do obrotu prekursorów, w celu niedozwolonego wytworzenia środka odurzającego lub substancji psychotropowej, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

dpm378g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpm378g
dpm378g