Trwa ładowanie...
d2e3h5t

Wyleją zapasy Ciechana. Nie chcą "piwa od homofoba"

"Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi. Będziesz miał co ssać" - napisał Marek Jakubiak, właściciel browaru Ciechan
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyleją zapasy Ciechana. Nie chcą "piwa od homofoba"
d2e3h5t

Wylewamy piwo Ciechan! Nie chcemy go więcej pić - ogłosiła warszawska klubokawiarnia Wrzenie Świata. Dzisiaj o godzinie 19:00 odbędzie się tam akcja pod nazwą "Wielkie Lanie Panie Ciechanie", czyli po prostu wylewanie piwa Ciechan. Lokal potępia ostatnie homofobiczne wypowiedzi Marka Jakubiaka, właściciela browaru.

Zobacz także: W Warszawie powstanie noclegownia dla*homoseksualistów?*

Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi. Będziesz miał co ssać - napisał Marek Jakubiak do Darka Michalczewskiego, który jako jeden z niewielu osób ze środowiska bokserskiego stanął w obronie homoseksualistów. Michalczewski napisał: Jestem sojuszniczką osób LGBT, bo chcę żyć w kraju, w którym moi homoseksualni przyjaciele nie są dyskryminowani.Ta właśnie wypowiedź wzbudziła gniew właściciela browaru. Na Facebooku powstała strona "Nie dla browaru Ciechan", która w kilkanaście godzin zdobyła ponad 6 tysięcy fanów.

d2e3h5t

Po kilku latach współpracy rezygnujemy we Wrzeniu Świata ze sprzedaży piwa Ciechan - mówią właściciele baru - Bo nie podoba nam się, co publicznie o ludziach mówi właściciel tego browaru. Ale mamy spore zapasy Ciechana i w poniedziałek o 19:00 przed Wrzeniem je uroczyście wylejemy. W bojkot browaru włączyły się także inne warszawskie bary, m.in. Cafe Kulturalna.

Zobaczcie także: Czy Warszawa jest miastem tolerancyjnym dla gejów i lesbijek?*[ROZMOWA]*

d2e3h5t

Podziel się opinią

Share
d2e3h5t
d2e3h5t