"Wymiana ciepła" coraz bardziej popularna. Wieszaków przybywa

Akcja zaczyna mieć wymiar ogólnopolski. Warszawiacy chętnie dzielą się ciepłymi ubraniami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wymiana ciepła" coraz bardziej popularna. Wieszaków przybywa

Akcja "Wymiana ciepła" cieszy się coraz większym powodzeniem wśród warszawiaków. Na ulicach pojawiają się kolejne wieszaki, na których można zostawić ciepłe ubrania, a w razie potrzeby wziąć je ze sobą. 

Całą inicjatywę zapoczątkowała jedna z mieszkanek Warszawy. Na samym początku pierwszy wieszak pojawił się pod urzędem dzielnicy Wola w al. Solidarności. Pisaliśmy o tym na portalu Wawalove.pl. Akcja przyjęła się z bardzo dobrym odbiorem wśród mieszkańców, a także władz Warszawy. Kolejne wieszaki już po kilku dniach zaczęły pojawiać się w innych miejscach stolicy, m.in. na Ochocie. Konstrukcja stanęła pod namiotem przy ul. Grójeckiej 17a.

W czwartek wieszak pojawił się w ścisłym centrum Warszawy , przy Pałacu Kultury i Nauki. To właśnie w tych okolicach jest najwięcej osób bezdomnych, którzy niejednokrotnie potrzebują ciepłych ubrań. Dlatego wieszak stanął przy wejściu głównym do Teatru Studio. Jest dostępny przez całą dobę.

Idea akcji jest prosta. Każdy, kto chce się podzielić ciepłymi rzeczami w dobrym stanie, może zostawić je na wieszaku, a osoby, które potrzebują ciepłych ubrań mogą je wziąć. Oczywiście wszystko za darmo.

W najbliższych dniach kolejny punkt pojawi się na ul. Żeromskiego na Bielanach. "Wymiana ciepła" zaczyna mieć też wymiar ogólnopolski. Wieszaki stanęły już m.in. na ulicach Olsztyna, Radomia, Sosnowca, Koszalina i Mińska Mazowieckiego.

Przeczytaj też:  Tramwaj z gwiazdą Dawida na ulicach Warszawy. Jeździ pusty

Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.