Trwa ładowanie...
d2upl98

Wymiany nawierzchni, przebudowa torowisk. Ruszyły weekendowe remonty

Sprawdźcie, gdzie czekają nas utrudnienia
Share
Wymiany nawierzchni, przebudowa torowisk. Ruszyły weekendowe remonty
d2upl98

Długi, majówkowy weekend to nie tylko czas pikników, sportowych biegów i uroczystości związanych z państwowymi świętami. To również czas, w którym drogowcy zabierają się za remonty. Oto, jakie utrudnienia czekają nas w najbliższych dniach.

Duży remont na Żoliborzu

Zarząd Dróg Miejskich w długi weekend wymieni nawierzchnię na pl. T.W. Wilsona i ul. Z. Krasińskiego. Wcześniej drogowcy wymienili i wyregulowali krawężniki, teraz nadszedł czas na nową nawierzchnię. Prace potrwają cały długi weekend – rozpoczęły się w piątek 29 kwietnia, zakończą w środę 4 maja ok. godz. 6.00.

d2upl98

Ruch drogowy będzie wyłączony na jezdniach placu oraz na jezdni ul. Z. Krasińskiego od Wybrzeża Gdyńskiego do placu. Proponowane objazdy prowadzą ulicami: Wybrzeże Gdyńskie - al. Armii Krajowej do ulicy J. Słowackiego, ks. J. Popiełuszki i al. Wojska Polskiego (zawrotka na pl. Inwalidów); w przeciwnym kierunku al. Wojska Polskiego - ks. J. Popiełuszki – J. Słowackiego - al. Armii Krajowej - Wybrzeże Gdyńskie.

Wymiana torowisk

Od soboty, 30 kwietnia rozpoczną się prace przy torowisku na ul. gen. W. Andersa pomiędzy wjazdem do wentylatorni metra a ul. Muranowską. Tramwajarze wymienią tory na całym odcinku i zrobią torowisko trawiaste, przebudują platformy przystankowe i trakcję. Wszystkie prace mają zakończyć się do 10 lipca.

Przeczytajcie też: Ruszyła budowa nowych stacji metra. Podzielą Targówek na pół

d2upl98

Zmiany w ruchu drogowym nie będą duże, bo tramwajarze zawężą nieco jezdnię ulicy ale liczba pasów ruchu się nie zmieni. Przejścia dla pieszych przez ul. gen. W. Andersa przy skrzyżowaniu z ul. M. Anielewicza i Świętojerską będą zamykane czasowo w zależności od etapów robót. W końcu maja (od 27 maja do 6 czerwca) zamknięty będzie wlot ul. Świętojerskiej. Swoje trasy zmienią tramwaje linii 15, 18, 35.

Przebudowa torowiska przy Połczyńskiej

Kolejny tramwajowy remont to przebudowa torowiska na skrzyżowaniu ul. Połczyńskiej z Powstańców Śląskich i na odcinku do pętli Cmentarz Wolski. Na skrzyżowaniu skręt torowy zostanie przełożony tak aby łuk był większy co poprawi warunki przejazdu tramwajów. Natomiast na ul. Połczyńskiej wymienione będą tory i przebudowane przystanki. W czasie robót na kilkusetmetrowym odcinku zamknięta będzie jezdnia ul. Powstańców Śląskich w kierunku ul. Człuchowskiej, za skrzyżowaniem z Połczyńską. Ruch w tym kierunku zostanie przełożony na drugą jezdnię – będzie tu jeden pas w stronę ul. Człuchowskiej i trzy w stronę ul. Dźwigowej (jeden do skrętu w lewo w ul. Połczyńską, jeden do skrętu w lewo i jazdy prosto w Dźwigową, jeden do jazdy prosto i skrętu w prawo w Połczyńską). Tak będzie do 10 czerwca (wszystkie roboty zakończą się do 3 lipca). Swoje trasy zmienią tramwaje linii 10, 11, 26. Prace w tym miejscu startują w sobotę, 30 kwietnia rano.

Nowa nawierzchnia na Wawelskiej

d2upl98

W długi weekend układana będzie nowa nawierzchnia na części ul. Wawelskiej pomiędzy ul. Żwirki i Wigury a Ondraszka. W tym miejscu kilka miesięcy temu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wymieniało magistralę wodociągową, teraz nadszedł czas na wymianę tymczasowej nawierzchni jezdni na nową. Prace będą prowadzone od piątkowej nocy do 3 maja. W ciągu dnia na tym odcinku jezdnia ul. Wawelskiej prowadząca w kierunku al. Niepodległości będzie zwężona do dwóch pasów ruchu. W dwie noce – z 29 na 30 kwietnia oraz z 30 kwietnia na 1 maja, w godz. 22 – 6 zamknięte będzie połączenie ul. Żwirki i Wigury z Wawelską. Niemożliwy będzie skręt w prawo z ul. Żwirki i Wigury w Wawelską w kierunku al. Niepodległości oraz przejazd na wprost w ul. A. Krzyckiego. Kierowcy nie będą mogli także pojechać z ul. Wawelskiej i na wprost z ul. Raszyńskiej w Żwirki i Wigury w stronę ul. S. Banacha. Objazd prowadzi ul. Wawelską, Grójecką i S. Banacha.

Przeczytajcie też: Finał Pucharu Polski na PGE Narodowym. Zmiany w kursowaniu komunikacji

d2upl98

Podziel się opinią

Share
d2upl98
d2upl98