Trwa ładowanie...
dukzb5v

Wymienią nawierzchnię na rondzie Czterdziestolatka. Duże utrudnienia w ruchu

W najbliższy weekend drogowcy wymienią nawierzchnię ronda Czterdziestolatka przy Dworcu Centralnym. Oznacza to duże utrudnienia w ruchu. Prace rozpoczną się w piątek, 28 sierpnia, o godz. 22, a zakończą w poniedziałek, 31 sierpnia, ok. godz. 4.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. ZDM wyremontuje nawierzchnię ronda
Warszawa. ZDM wyremontuje nawierzchnię ronda (Zarząd Dróg Miejskich)
dukzb5v

Jak przypomina Zarząd Dróg Miejskich, wymiana nawierzchni ronda u zbiegu Al. Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i ul. T. Chałubińskiego związana jest z modernizacją al. Jana Pawła II.

Od piątku, 28 sierpnia, od godz. 22.00 do poniedziałku, 31 sierpnia, do godz. 4.00 wyłączone z ruchu będą obydwie jezdnie Al. Jerozolimskich na odcinku od ul. E. Plater do ul. W.H. Lindleya – informuje ZDM.

Warszawa. Będą objazdy

Jadący od strony centrum będą musieli skręcić w prawo lub w lewo w ul. E. Plater. Dalej prosto utrzymany będzie wyłącznie dojazd do parkingu przed budynkiem Dworca Centralnego (od strony ul. E. Plater). Z kolei jadący od strony pl. A. Zawiszy będą musieli skręcić na pl. S. Starynkiewicza. Z ulic Żelaznej i W.H. Lindleya będzie można pojechać tylko prosto lub w kierunku pl. A. Zawiszy.

dukzb5v

Zamknięte będą także „dolne” jezdnie ulic T. Chałubińskiego (od ul. Wspólnej) i al. Jana Pawła II (od zjazdu do tunelu prowadzącego na pętlę autobusową przy Dworcu Centralnym).

Ulica Nowogrodzka od strony ul. E. Plater będzie kończyła się ślepo przed T. Chałubińskiego. Na odcinku pomiędzy ul. W.H. Lindleya i T. Chałubińskiego zostanie odwrócony kierunek ruchu – ruch będzie odbywał się w kierunku T. Chałubińskiego. Ruch w ciągu al. Jana Pawła II i T. Chałubińskiego odbywał się będzie wiaduktami nad Al. Jerozolimskimi. Objazdy zamkniętych relacji zostaną poprowadzone ulicami: Towarowa – Prosta – E. Plater, Świętokrzyska – Marszałkowska, al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – Koszykowa – W.H. Lindleya.

   Zarząd Dróg Miejskich
(Zarząd Dróg Miejskich, Fot: Zarząd Dróg Miejskich)

Warszawa. Autobusy będą skierowane na objazdy

W czasie prac na rondzie Czterdziestolatka autobusy linii 109 w kierunku Torwaru pojadą ulicami Świętokrzyską i E. Plater. Autobusy linii 127, 128, 158 i 175 zostaną skierowane na objazd ul. Świętokrzyską. Autobusy linii: 131, 501, 519, 522, 525 w kierunku Dworca Centralnego będą kursowały ulicami: E. Plater, Świętokrzyską i al. Jana Pawła II do tunelu prowadzącego na pętlę przy Dworcu Centralnym. Autobusy linii 174 i 200 pojadą wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi – pojazdy linii 174 pojadą ulicami Świętokrzyską i E. Plater do przystanku przy Dworcu Centralnym, a linii 200 zawrócą na rondzie ONZ i pojadą tunelem.

dukzb5v

Autobusy linii 504 i 517 w kierunku Dworca Centralnego pojadą ulicami: Towarową, Prostą, al. Jana Pawła II i dalej tunelem na pętlę, a wrócą ulicami E. Plater i Świętokrzyską. Trasa autobusów linii 521 zostanie skrócona do ronda Wiatraczna. Swoje trasy zmienią również autobusy linii nocnych: N11, N16, N22, N24, N25, N37, N41, N61, N66 i N72. Utrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu Al. Jerozolimskich oraz al. Jana Pawła II i ul. T. Chałubińskiego.

Warszawa. Awaria została usunięta

Wymiana nawierzchni na rondzie Czterdziestolatka miała się odbyć w ubiegły weekend. Prace zostały przesunięte, ponieważ pracownicy firmy realizującej inwestycję trafili na dwumetrową dziurę. Woda, która powinna spływać do kanału, wymywała podłoże pod jezdnią. Konieczna była naprawa istniejącej studni kanalizacyjnej na kanale burzowym wzdłuż ul. Chałubińskiego i przyłącza deszczowego do istniejącego wpustu ulicznego. Awaria została usunięta – czytamy w komunikacie ZDM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dukzb5v

Podziel się opinią

Share
dukzb5v
dukzb5v