Trwa ładowanie...
d2yc91t

Wymienią wszystkie szyby na Centralnym. "W hali będzie cieplej"

"Prace będą prowadzone w taki sposób, aby jak najmniej utrudniać funkcjonowanie obiektu i obsługę podróżnych"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wymienią wszystkie szyby na Centralnym. "W hali będzie cieplej"
d2yc91t

PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą, który wymieni szklaną elewację na dworcu Warszawa Centralna. - Pozwoli to na lepsze utrzymanie ciepła na dworcu w okresie zimowym, a tym samym na zwiększenie komfortu podróżnych korzystających z obiektu. Zmaleją również koszty utrzymania budynku – mówi Grzegorz Tomaszewski, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP S.A.

Inwestycję przeprowadzi firma Buma Factory 1. Będzie ona realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj” co oznacza, że w pierwszej kolejności wykonawca zajmie się przygotowaniem projektu, następnie rozpoczną się prace budowlane na dworcu.

- Podczas wymiany szklanej elewacji zastosowane zostaną materiały o znacznie lepszych parametrach izolacyjności cieplnej. Zmaleją również koszty utrzymania budynku – informuje Tomaszewski.

d2yc91t

Przeczytajcie też: Tak będą wyglądały przejścia podziemne przy Centralnym [WIZUALIZACJE]

Podczas prac wygrodzona zostanie część chodnika wzdłuż elewacji na zewnątrz budynku. Wymiana elewacji będzie wiązać się również z czasowym wyłączeniem poszczególnych fragmentów hali głównej oraz z wyłączeniem z użytku przedsionków przed drzwiami wejściowymi do dworca w hali głównej. - Prace będą prowadzone w taki sposób, aby jak najmniej utrudniać funkcjonowanie obiektu i bieżącą obsługę podróżnych - informują kolejarze.

Wymiana szklanej elewacji to jeden z kilku projektów, które PKP S.A. realizuje w celu ocieplenia Dworca Centralnego. W marcu br. zakończyły się prace związane z izolacją termiczną stropodachu, a jeszcze w tym roku w hali głównej zamontowany zostanie system ogrzewania.

Koszt prac wyniesie ok. 8,4 mln zł i zostanie pokryty ze środków budżetu państwa oraz środków własnych PKP S.A.

d2yc91t

Przeczytajcie też: Centralny jak galeria handlowa. Zaklejony reklamami, a w środku markety i fast foody

d2yc91t

Podziel się opinią

Share
d2yc91t
d2yc91t