Trwa ładowanie...

Wynajmował mieszkania tylko po to, by je okraść

Następnego dnia właściciel mieszkania lub osoba sprzątająca zastawała lokal, w którym brak było telewizora, sprzętu hi-fi, wyposażenia kuchni
Share
Wynajmował mieszkania tylko po to, by je okraść
d3j52kg

26-letni Karol W. kradł sprzęt AGD i RTV z apartamentów, które wcześniej wynajmował na dzień lub dwa. Mężczyzna działał na terenie kilku dzielnic w tym Śródmieścia, Woli i Ochoty.

Zgłaszał się do biur oferujących krótkoterminowy wynajem lokali mieszkalnych. Za wynajęty apartament płacił gotówką. Następnego dnia właściciel mieszkania lub osoba sprzątająca zastawała lokal, w którym brak było telewizora, sprzętu hi-fi, wyposażenia kuchni (czajniki, kuchenki mikrofalowe) - opowiadają policjanci.

Skradziony sprzęt był sprzedawany przypadkowo napotkanym ludziom lub wstawiany do lombardów. W chwili obecnej do KRP Warszawa I zgłosiło się pięciu poszkodowanych.

d3j52kg

Podczas prowadzonych czynności policjanci odzyskali telewizor oraz modemy internetowe. Łączna kwota na jaką wyceniono szkody to ponad 8 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


Zobacz także: Groził, że podpali budynek

d3j52kg

Podziel się opinią

Share
d3j52kg
d3j52kg