Trwa ładowanie...
d4a1zt1

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 exit poll. Są wyniki! Rafał Trzaskowski wchodzi do drugiej tury wyborów prezydenckich

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zmierzy się z Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich. Według wyników wyborów prezydenckich 2020,Trzaskowski w pierwszej turze uplasował się za urzędującym prezydentem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów prezy denckich 2020 exit poll Warszawa. Rafał Trzaskowski wchodzi do drugiej tury wyborów prezydenckich
Wyniki wyborów prezy denckich 2020 exit poll Warszawa. Rafał Trzaskowski wchodzi do drugiej tury wyborów prezydenckich (PAP)
d4a1zt1

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 exit poll Warszawa. Pierwsza runda dla Andrzeja Dudy

W pierwszej turze wyborów prezydenckich najlepszy wynik osiągnął urzędujący prezydent Andrzej Duda z wynikiem 41,8 proc.. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z bardzo dobrym wynikiem 30,04 proc.. Warto zauważyć, że w większości przedwyborczych sondaży, prezydent Warszawy nie przekraczał 30 proc..

Taki rezultat oznacza, że Panowie zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich, których datę wyznaczono na 12 lipca. Do tego czasu czekają nas kolejne dwa tygodnie kampanii wyborczej.

d4a1zt1

- Z takimi wynikami można się bić o Polskę - rozpoczął swoje przemówienie Rafał Trzaskowski. - Chciałbym podziękować Małgorzacie Kidawie Błońskiej, Senatowi Rzeczpospolitej i wszystkim samorządowcom w Polsce. Gdyby nie oni to już dawno, dawno temu byłoby po wyborach, a dzięki nim mamy szansę wygrać te wybory - dodał Trzaskowski.

Według najnowszego sondażu IBRiS dla WP w drugiej turze prezydent Warszawy ma więsze szanse na zwycięstwo od Andrzeja Dudy. Trzaskowski osiąga w nim wynik 48,1 proc., a urzędujący prezydent 45,8 proc. przy 6,1 proc. wyborców niezdecydowanych.

Na dalszych miejscach znaleźli się:

  • Szymon Hołowania - 13,3 proc
  • Krzysztof Bosak - 7,4 proc.
  • Robert Biedroń - 2,9 proc.
  • Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,6 proc.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 exit poll Warszawa. Wysoka frekwencja wyborcza

W pierwszej turze wyborów prezydenckich zagłosowało 62,9 proc. Polaków. To jedna z najwyższych frekwencji we wszystkich wyborach po 1989 roku. Najwyższa frekwencja wyborcza w historii miała miejsce w 1995 roku, kiedy w wyborach prezydenckich starli się Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa. Wówczas frekwencja sięgnęła 68,23 proc.

d4a1zt1

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - PKW

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a1zt1

Podziel się opinią

Share

d4a1zt1

d4a1zt1