Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów w podwarszawskich powiatach. "Zdecydowane zwycięstwo PiS"

Wiemy już jak wygląda dokładny podział mandatów.

Share
Wyniki wyborów w podwarszawskich powiatach. "Zdecydowane zwycięstwo PiS"
d46pc88

W wyborach do Sejmu w okręgu nr 20 obejmującym podwarszawskie powiaty PiS zdobył 6 mandatów, PO - 4, Kukiz' 15 i Nowoczesna po jednym mandacie - podała w nocy z poniedziałku na wtorek Okręgowa Komisja Wyborcza w Warszawie. Mandatu nie udało się zdobyć obecnemu wicepremierowi, Januszowi Piechocińskiemu z PSL. Z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu, mandaty uzyskali: Mariusz Błaszczak, Andrzej Smirnow, Jacek Sasin, Anita Czerwińska, Jan Szyszko, Piotr Uściński.

Z Platformy Obywatelskiej do Sejmu dostali się natomiast: obecna marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, Michał Kamiński, Kinga Gajewska i Jan Grabiec. Z list Kukiz'15 mandat uzyskał Stanisław Tyszka, a z listy Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz. Do Sejmu nie dostał się obecny wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński z Polskiego Stronnictwa Ludowego, mimo iż to ugrupowanie przekroczyło próg wyborczy w skali całego kraju.

W okręgu podwarszawskim na PiS oddano 190 tys. 355 głosów (38,7 proc.), PO 123 tys. 227 głosów (25,1 proc.), na Nowoczesną 49 tys. 98 głosów (10 proc.), na Kukiz'15 35 tys. 418 głosów (7,2 proc.), Zjednocz 27 tys. 774 głosy (5,6 proc.). Okręg nr 20 obejmuje podwarszawskie powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński. Do zdobycia było w nim 12 mandatów poselskich.

d46pc88

W wyborach do Sejmu w 2011 r., w 6 mandatów przypadło tu PO, 4 - PiS, 1 - Ruchowi Palikota i 1 - PSL. W tym okręgu PO uzyskała 40,48 proc. poparcia, PiS - 32,43 proc., Ruch Palikota - 8,55 proc. i PSL - 7,13 proc. Mandaty poselskie z listy PO zdobyli: Dariusz Rosati, Andrzej Halicki, Jadwiga Zakrzewska, Alicja Olechowska, Barbara Czaplicka i Zenon Durka. Z listy PiS do Sejmu weszli: Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin, Ludwik Dorn, Jan Szyszko. Z listy Ruchu Palikota do Sejmu dostał się Artur Dębski. Mandat uzyskany przez PSL przypadł Januszowi Piechocińskiemu.

Źródło: PAP

Przeczytajcie też: Oficjalnie: PiS wygrywa w Warszawie

d46pc88
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46pc88
d46pc88