ycipk-3o1vt9

Wypadek na moście Poniatowskiego, 17-latka nie żyje. Teraz chcą tam postawić fotoradar

W Warszawie doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem nastoletniej rowerzystki. 17-latka upadła wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Drogowcy chcą teraz zainstalować tam fotoradar. Wniosek złożyli już we styczniu, teraz się o niego upominają.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragedia w stolicy, na moście zginęła rowerzystka
Tragedia w stolicy, na moście zginęła rowerzystka (PAP, Fot: Marcin Obara)
ycipk-3o1vt9

Do zdarzenia doszło na odcinku ma moście Poniatowskiego, na wysokości ulicy Solec. 17-latka jechała chodnikiem i w pewnym momencie straciła równowagę. Upadając na jezdnię wpadła tuż pod koła nadjeżdżającego samochodu. Rowerzystka zmarła w wyniku obrażeń.

Drogowcy chcą teraz wrócić do pomysłu zamontowania w tym miejscu fotoradaru. Wniosek do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego złożyli już w styczniu. Nie może już tego zrobić straż miejska, bo straciła te kompetencje.

ycipk-3o1vt9

Wypadek na moście Poniatowskiego. Będzie fotoradar?

Jak podaje TVN Warszawa, "dotyczył on umieszczenia urządzenia rejestrującego na wysokości przystanku tramwajowego 'Most Poniatowski 03'". Wiadomo, że wniosek zarejestrowano i wpisano na listę miejsc niebezpiecznych.

Po tragedii w Alejach Jerozolimskich pomysł nagle wrócił. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Łukasz Puchalski już spotkał się z przedstawicielami inspekcji transportu drogowego.

ycipk-3o1vt9

- Uważamy, że jest to niebezpieczne miejsce, co do tego nie ma wątpliwości - powiedziała Karolina Gałecka rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Patryk Jaki: jako prezydent Warszawy będę promował szczepienia

ycipk-3o1vt9
ycipk-3o1vt9
ycipk-3o1vt9
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3o1vt9