Trwa ładowanie...

Wypalanie traw skończyło się tragedią. Śmierć 69-latka

Służby apelują o rozwagę i rozsądek, gdyż igranie z ogniem jest bardzo niebezpieczne.

Wypalanie traw skończyło się tragedią. Śmierć 69-latka
d17f6z1
d17f6z1

Policja i straż pożarna systematycznie zwracają uwagę i przypominają o całkowitym zakazie wypalania traw oraz używania ognia na terenach leśnych. Niestety nadal nie wszyscy przestrzegają podstawowych zasad ostrożności, co niekiedy kończy się tragicznie. Na Mazowszu pomimo obowiązującego m.in. zakazu wstępu do lasów ostatni weekend nie należał do spokojnych.

Ofiarą wypalania traw jest prawdopodobnie 69-letni mieszkaniec gminy Osieck, którego zwęglone zwłoki znaleźli strażacy wezwani do interwencji. Na stratach materialnych skończyło się w przypadku właścicieli dwóch aut, pozostawionych na wyschniętym ściernisku. Wysoka temperatura doprowadziła do pożaru, który na szczęście został w porę opanowany. Niestety samochody doszczętnie spłonęły.

Służby apelują by nie zapominać, że co roku w pożarach wywołanych wypalaniem traw giną lub zostają ranni , podpalacze, przypadkowe osoby oraz ratownicy. Straty materialne wywołane ogniem bywają znaczne, a z tego powodu niszczone są również zasoby przyrody.

d17f6z1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17f6z1