Trwa ładowanie...

Wypożycz rower miejski dla dziecka. W stolicy rusza VeturilKo

Decyzja o poszerzeniu oferty to rezultat popularności wypożyczeń w systemie Veturilo.

Wypożycz rower miejski dla dziecka. W stolicy rusza VeturilKo
d4105ts

Od dziś można korzystać ze specjalnej stacji małych rowerków dla dzieci. Co warte podkreślenia, to prawdopodobnie jedyna tego typu usługa na świecie. VeturilKo to część, obecnego w Warszawie od ponad 3 lat i cieszącego się coraz większą popularnością, systemu Veturilo. Pilotażowa stacja rowerków stanęła u zbiegu al. Niepodległości oraz Batorego. To jedna z najpopularniejszych wypożyczalni w stolicy.

- Veturilo bije kolejne rekordy (340 tysięcy zarejestrowanych użytkowników i 5,2 miliona wypożyczeń), a my wspólnie z operatorem, staramy się o to, by oferta była jeszcze bardziej urozmaicona i z naszych wypożyczalni mogły korzystać kolejne grupy mieszkańców. Od lipca w ramach naszego systemu można wypożyczać tandemy a od dziś również rowerki dla najmłodszych – mówi Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

Aktualnie system będzie dostosowany dla całych rodzin, na przykład przy wspólnej przejażdżce po parku . Zasady korzystania z VeturilKo są identyczne jak w przypadku rowerów dla dorosłych. 20 minut jazdy jest bezpłatne, pierwsza godzina kosztuje złotówkę. Trzeba jedynie pamiętać, że rower dziecięcy należy oddać w tym samym miejscu. Stacja przy Polu Mokotowskim jest bowiem na razie jedyną tego typu. Operator będzie testował projekt do końca przyszłego miesiąca i jeśli okaże się on sukcesem, niewykluczona jest dalsza rozbudowa. Obiecująco wyglądają też statystyki wypożyczeń tandemów Veturilo. W ciągu pierwszego miesiąca skorzystano z nich ponad 1900 razy. To znaczy, że każdy rower był używany 6-7 razy dziennie.

d4105ts
d4105ts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4105ts