Trwa ładowanie...
d7cyda8

Wyroki po meczu Legii z Ruchem!

Sąd rejonowy rozpatrzył sprawy w trybie przyspieszonym
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyroki po meczu Legii z Ruchem!
d7cyda8

Sąd rejonowy dla Warszawy Śródmieście rozpatrując sprawy w trybie przyspieszonym wydał już pierwsze wyroki w sprawie pseudokibiców zatrzymanych przez policjantów po niedzielnym meczu Legii Warszawa z Ruchem Chorzów. 4 osoby otrzymały zakazy wstępu na imprezy masowe oraz kary grzywny.

Policjanci pracujący przy zabezpieczeniu niedzielnego zatrzymali osoby, które dopuściły się wykroczeń i przestępstw podczas imprezy masowej. Sąd rejonowy rozpatrzył sprawy 4 pseudokibiców i wydał wyroki.

30-letni Jarosław W. za rzucanie petard został skazany na karę grzywny w wysokości 800 złotych oraz zakaz wstępu na imprezy masowe na 2 lata. 27-letni Piotr S., 28-letni Filip B. oraz 25-letni Marek P. za zakłócenie ładu i porządku publicznego zostali skazani na kary grzywny w wysokości 800 złotych oraz 3-letni zakaz wstępu na imprezy masowe.

d7cyda8

Policjanci nałożyli po niedzielnym meczu i fecie zorganizowanej w związku ze zdobyciem Mistrzostwa Polski przez Legię, 444 mandaty karne, miedzy innymi za zaśmiecanie w miejscu publicznym, używanie nieprzyzwoitych słów, zakłócanie ładu i porządku publicznego. W pięciu przypadkach funkcjonariusze skierowali sprawy do sądów z wnioskiem o ukaranie, w związku ze złamaniem ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zatrzymano 17 osóbpodejrzanychmiędzy innymi o udział w bójce, uszkodzenie mienia, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.
Niemal wszyscy zatrzymani byli pod wpływem alkoholu.

d7cyda8

Podziel się opinią

Share
d7cyda8
d7cyda8