Trwa ładowanie...

Wyścig kolarski dookoła Mazowsza

To jedno z najważniejszych wydarzeń w kolarstwie szosowym w Polsce. Rozpocznie się w Warszawie już w najbliższy wtorek.

Share
Wyścig kolarski dookoła Mazowsza
d4092c5

We wtorek, 28 lipca, wystartuje 58. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Prolog imprezy, podobnie jak przed rokiem, rozegrany zostanie na służewieckim Torze Wyścigów Konnych. W środę zmagania rozpoczną się w dzielnicy Wesoła skąd kolarze pojadą do Ciechanowa.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza to impreza, która na stałe wpisana jest do planu imprez światowych, prowadzonego przez Światową Federację Kolarską UCI oraz umieszczony w kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego.

W tegorocznej edycji wyścigu udział zapowiedziało blisko 120 zawodników reprezentujących barwy 15 zespołów z kraju i zagranicy.

d4092c5

Podobnie jak w latach minionych prolog wyścigu rozegrany zostanie w Warszawie na terenie Służewieckiego Toru Wyścigów Konnych (aleja wjazdowa), ul. Puławska 266. Zmagania rozpocznie jazda indywidualna na czas. Ze względu na krótką i bardzo szybką rundę, zawody tworzą niezapomnianą atmosferę, dając widzom możliwość intensywnego i bezpośredniego kibicowania. O godz. 16.30 nastąpi uroczysta prezentacja ekip, po której o godz. 17.00 wystartuje prolog zawodów. Około godz. 18.15 odbędzie się dekoracja zwycięzców rundy.

Drugi dzień wyścigu rozpocznie się w dzielnicy Wesoła. Zawodnicy spod wesołowskiego ratusza, przy ul. 1 Pułku Praskiego, wystartują do II etapu zmagań którego meta zlokalizowana będzie w Ciechanowie.

Etapy 58. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza:

- wtorek, 28 lipca - Prolog - Warszawa Tor Wyścigów Konnych (ul. Puławska 266) 2,5 km,
- środa, 29 lipca – 1. etap –Warszawa Wesoła – Ciechanów 148 km,
- czwartek, 30 lipca – 2.etap – Ciechanów – Nowy Dwór Mazowiecki 156 km,
- piątek, 31 lipca – 3. etap – Zwoleń – Kozienice 150 km,
- sobota, 31 lipca – 4. etap – Kozienice – Kozienice 160 km.

Więcej informacji na temat wyścigu na stronie internetowej www.mazovia-team.pl

d4092c5

Wyścig „Dookoła Mazowsza” jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kolarstwie szosowym w Polsce. Jego Historia sięga 1951 roku, kiedy to z Żerania do pierwszego wyścigu wystartował peleton złożony z 62 początkujących kolarzy. Od 1957 roku oprócz juniorów w WDM ścigała się także czołówka polskich szosowców. W 2000 rolę organizatora przejeło Stowarzyszenie Mazovia Team. Wyścig ten jest jedną z imprez, gdzie istnieje możliwość prezentacji wszystkich liczących się ekip zawodowych naszego kraju.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4092c5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4092c5
d4092c5