Trwa ładowanie...
d2vjrvx

Wystartowała Otwarta Warszawa

To nowa platforma internetowa, dzięki której warszawiacy mogą wpływać na to, co dzieje się w ich mieście
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystartowała Otwarta Warszawa
d2vjrvx

Serwis Otwarta Warszawa pozwala zaangażować bogactwo talentów mieszkańców całego miasta po to, aby wyselekcjonować i wybrać najlepsze rozwiązania dla stolicy. W ciekawy i wciągający sposób każdy może zaangażować się i zgłosić swój kreatywny pomysł na zmianę Warszawy, a dodatkowo - zdobyć przy nagrodę. Poprzez stronę Otwartej Warszawy każdy może również* twórczo wypowiedzieć się na temat funkcjonowania miasta, zgłaszając nowatorskie rozwiązania, nadsyłając filmy , teksty, projekty*.

Zobacz też: 26 mln zł do podziału. Zobacz jak, gdzie i kiedy głosować [INFORMATOR]

Poruszane zagadnienia dotyczyć będą spraw istotnych dla całego miasta, o wielkiej skali, ale przede wszystkich tych mniejszych, lokalnych, które bezpośrednio wpływają na jakość życia w mieście w naszym najbliższym otoczeniu. Celem jest wypracowanie wspólnie z mieszkańcami silnej i rozpoznawalnej marki miasta oraz rozwiązań, które trwale ulepszą życie w mieście. Dzięki współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa, pomysły zgłaszane przez mieszkańców będą przekazywane do samorządu, a najlepsze rozwiązania zostaną wdrożone.

d2vjrvx

Mechanizm jest prosty. Zgłaszasz pomysły, proponujesz rozwiązania i w efekcie zdobywasz nagrody, a Twoje pomysły mają szansę na realizację.

Projekt będzie trwać do końca 2014 roku. Działania będą prowadzone** w czterech obszarach: przestrzeń, wehikuł czasu, kultura i rekreacja oraz tożsamość i nowa narracja. **Każdy obszar składa się z etapu zwanego CO? - podczas którego można zgłaszać nowatorskie pomysły oraz z etapu JAK? - w którym można nadsyłać nowatorskie rozwiązania na temat tego jak wdrożyć w życie pomysły. Każdy z obszarów dyskutowany będzie przez około 45 dni.

Aktywny udział w zebranych na platformie zadaniach i zgłaszanie ciekawych pomysłów to szansa na zdobycie nagród. W**ystarczy zalogować się i odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące danej grupy zagadnień. **Nagrody to między innymi wejściówka na lożę Silver Club na stadionie Legii na wybrany mecz, premia w wysokości 500 zł, zaproszenie na zwiedzanie Filtrów Warszawskich a także realizacja wybranych rozwiązań przez m.st. Warszawę w uzgodnionych terminach.

Więcej: http://otwartawarszawa.pl/

Zobacz też: Ogród Krasińskich po rewaloryzacji [wideo + zdjęcia]

Podziel się
d2vjrvx

Podziel się opinią

Share

d2vjrvx

d2vjrvx