Trwa ładowanie...

Wystartowały tandemy Veturilo. Jak wypożyczyć dwuosobowy rower?

Od dziś miasto udostępnia dwuosobowe rowery

Wystartowały tandemy Veturilo. Jak wypożyczyć dwuosobowy rower?
d30rugg
d30rugg

Jak informowaliśmy w piątek , w miejskiej sieci wypożyczalni rowerów Veturilo od poniedziałku można już wypożyczać także tandemy. W poniedziałek miasto udostępniło dziesięć dwuosobowych rowerów

Będą testowane przez wakacje. Potem zapadnie decyzja czy tandemy pozostaną w wypożyczalniach na stałe. W przyszłym tygodniu w bezobsługowych stacjach pojawi się 10 pierwszych tandemów Veturilo . Chętnych na przejażdżkę może być jednak znacznie więcej. - Jeśli się sprawdzą, dojdą kolejne - mówi WawaLove.pl Artur Tondera z biura Pełnomocnika ds. Komunikacji Rowerowej.

- Tandemy to wspólny wspólny pomysł miasta oraz firmy Nextbike, operatora systemu rowerów miejskich - dodaje Tondera. Zasady wypożyczenia będą takie same jak w przypadku zwykłych jednośladów. Tandem będzie można zlokalizować wchodząc na stronę veturilo.waw.pl. Tam, na interaktywnej mapie będzie można sprawdzić, gdzie obecnie taki rower stoi. warto pamiętać, że Tandem taki rower udźwignie tylko 227 kg.

Od momentu, kiedy system Veturilo wystartował w Warszawie (rok 2012) roku użytkownicy dokonali już 5 milionów wypożyczeń miejskich rowerów. Tylko w tym roku od momentu startu systemu (czyli 1 marca) operator firma Nextbike Polska, odnotowała ponad 930 tys. wynajęć.

d30rugg
d30rugg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30rugg