Trwa ładowanie...
d9ht2xi
rowery

Wystartowały tandemy Veturilo. Jak wypożyczyć dwuosobowy rower?

Od dziś miasto udostępnia dwuosobowe rowery
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystartowały tandemy Veturilo. Jak wypożyczyć dwuosobowy rower?
d9ht2xi

Jak informowaliśmy w piątek , w miejskiej sieci wypożyczalni rowerów Veturilo od poniedziałku można już wypożyczać także tandemy. W poniedziałek miasto udostępniło dziesięć dwuosobowych rowerów

Będą testowane przez wakacje. Potem zapadnie decyzja czy tandemy pozostaną w wypożyczalniach na stałe. W przyszłym tygodniu w bezobsługowych stacjach pojawi się 10 pierwszych tandemów Veturilo . Chętnych na przejażdżkę może być jednak znacznie więcej. - Jeśli się sprawdzą, dojdą kolejne - mówi WawaLove.pl Artur Tondera z biura Pełnomocnika ds. Komunikacji Rowerowej.

- Tandemy to wspólny wspólny pomysł miasta oraz firmy Nextbike, operatora systemu rowerów miejskich - dodaje Tondera. Zasady wypożyczenia będą takie same jak w przypadku zwykłych jednośladów. Tandem będzie można zlokalizować wchodząc na stronę veturilo.waw.pl. Tam, na interaktywnej mapie będzie można sprawdzić, gdzie obecnie taki rower stoi. warto pamiętać, że Tandem taki rower udźwignie tylko 227 kg.

d9ht2xi

Od momentu, kiedy system Veturilo wystartował w Warszawie (rok 2012) roku użytkownicy dokonali już 5 milionów wypożyczeń miejskich rowerów. Tylko w tym roku od momentu startu systemu (czyli 1 marca) operator firma Nextbike Polska, odnotowała ponad 930 tys. wynajęć.

Przeczytajcie też: Co z tą Masą Krytyczną? Puchalski oddaje głos warszawiakom

d9ht2xi

Podziel się opinią

Share
d9ht2xi
d9ht2xi