Trwa ładowanie...
d2z77em

Wystawa "Dobre pixele" [NASZ PATRONAT]

"Powstały dzieła sztuki, których dziecięca fantazja na pewno by się nie powstydziła". Na wernisażu wszystkie dzieci dostaną darmową watę cukrową!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystawa "Dobre pixele" [NASZ PATRONAT]
d2z77em

Blisko 60 niepowtarzalnych prac znanych polskich artystów będzie można obejrzeć pod koniec kwietnia w północnopraskiej galerii sztuki "Pragaleria". Wystawę zwieńczy majowa aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”. WawaLove.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Polska Grafika Cyfrowa oraz warszawska "Pragaleria" nie po raz pierwszy wspólnie przygotowują wystawę sztuki cyfrowej. Jednak tym razem autorzy zaprezentują niepowtarzalne i przygotowane na tę wystawę prace, które tworzyli kierując się dziecięca wyobraźnią. - Zadanie stanowiło swego rodzaju wyzwanie, ponieważ, by dobrze zrozumieć zamysł akcji, artyści musieli w pewnym sensie przyjąć dziecięcy sposób patrzenia na świat, nie pozbywając się jednak przy tym swojego wieloletniego doświadczenia - mówi WawaLove.pl Mikołaj Konopacki z północnopraskiej Pragalerii. - W efekcie powstały dzieła sztuki, których dziecięca fantazja na pewno by się nie powstydziła - dodaje.

Wernisaż „Dobrych Pixeli” odbędzie się 27 kwietnia, a sama wystawa potrwa do 18 maja - tego dnia o godzinie 19.30 rozpocznie się aukcja charytatywna, na której będzie można zakupić przygotowywane cyfrowo, wyjątkowe pierwsze egzemplarze obrazów pochodzących z limitowanych niskonakładowych edycji. Pieniądze zebrane podczas aukcji trafią do szkoły dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jak podkreślają organizatorzy, zakupione zostaną za nie m. in. tablice interaktywne i sprzęt niezbędny wychowankom „Przylądka” do komunikacji z innymi ludźmi.

d2z77em

Wystawa jest więc nie tylko okazją do zdobycia świetnych prac w przyzwoitej cenie, ale i możliwością pomocy dzieciom

Uwaga: Na wernisażu wszystkie dzieci dostaną darmową watę cukrową!

"Dobre piksele"
27 kwietnia, godz. 18.00
"Pragaleria", ul. Stalowa 3

Przeczytajcie też Noc Muzeów 2016. Udział weźmie ponad 250 instytucji

d2z77em

Podziel się opinią

Share
d2z77em
d2z77em