Trwa ładowanie...

Wystawa o rozrywkach przedwojennej Warszawy potrwa dłużej

Do 13 sierpnia został przedłużony termin prezentacji wystawy plenerowej pt. "Umówiłem się z nią na dziewiątą… czyli o rozrywkach przedwojennej Warszawy"
Share
Wystawa o rozrywkach przedwojennej Warszawy potrwa dłużej
d1r4vxy

Do 13 sierpnia został przedłużony termin prezentacji wystawy plenerowej pt. Umówiłem się z nią na dziewiątą… czyli o rozrywkach przedwojennej Warszawy, usytuowanej między murami obronnymi Starego Miasta przy placu Zamkowym.

Wystawa prezentuje ofertę kulturalną i rozrywkową przedwojennej Warszawy. Zabiera do modnych kawiarni i restauracji, w których toczyło się życie towarzyskie ówczesnej stolicy, do teatrów i kin, na elitarne rauty i bale wydawane we wnętrzach Zamku Królewskiego, Hotelu Europejskiego i Akademii Sztuk Pięknych. Zaprasza na nadwiślańskie plaże i wycieczki statkiem na Bielany, do popularnych kabaretów i na dancingi do Adrii.

Ponad 120 fotografii - pochodzących ze zbiorów Archiwum Państwowego m.st. Warszawy i Narodowego Archiwum Cyfrowego - opatrzono relacjami z pism "Kurier Warszawski", "Tygodnik Ilustrowany", "Teatr i Życie Wytworne" oraz "Bluszcz"; a także fragmentami wspomnień m.in.: Moniki Żeromskiej, Marii Dąbrowskiej, Adolfa Dymszy, Zofii Nałkowskiej, Jerzego Szwajcera i Magdaleny Samozwaniec.

Wstęp na wystawę jest wolny.

Organizatorami są: Archiwum Państwowe m.st. Warszawy, Miasto Stołeczne Warszawa i Stołeczna Estrada

Więcej informacji: http://warszawa.ap.gov.pl/rozrywkiwwarszawie.html

d1r4vxy

Podziel się opinią

Share
d1r4vxy
d1r4vxy