Trwa ładowanie...

Wystawią obrazy w galerii. Potem je spalą

360 Minutes Art - nietypowy projekt artystyczny. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Share
Wystawią obrazy w galerii. Potem je spalą
d2r0uig

18 października br. w Soho Factory w Warszawie odbędzie się po raz pierwszy w Polsce i po raz drugi na świecie projekt 360 Minutes Art. Kilkadziesiąt prac polskich i niemieckich artystów wystawianych będzie przez dokładnie 360 minut, po upływie których wszystkie prace, które nie znają nabywcy zostaną … spalone!

W projekcie uczestniczą czołowi niemieccy artyści - Sven Sauer (laureat Nagrody Emmy za efekty wizualne do serialu „Gra o tron”), Joanna Rutkowska, Babak Nafarieh, Igor Posavec, Aleksander Mink, Thomas Wunsch oraz artyści reprezentujący kraj lub miasto, w którym odbywa się wystawa. Przedstawicielką Polski będzie jedna z najsłynniejszych polskich malarek - Joanna Sarapata.

Prezentowane podczas wystawy prace zostały stworzone wyłącznie na potrzeby projektu i nie będzie można zobaczyć ich nigdzie indziej. W trakcie oraz po zakończeniu wystawy obowiązuje całkowity zakaz fotografowania. Przez 360 minut odwiedzający będą mogli kupić wybrane przez siebie dzieła, po upływie tego czasu prace, które nie znajdą nabywców zostaną spalone. W ten sposób uczestnicy wystawy stają się jej częścią - mogą zadecydować czy uchronią dzieła przed zniszczeniem kupując je czy pozwolą im „zginąć”.

d2r0uig

Jak informują organizatorzy też nietypowej wystawy, nie sam akt spalenia jest najważniejszy w projekcie a wyjątkowe, niemożliwe do odtworzenia doświadczenie biorących w niej udział osób. "Odbiór prac jest niepowtarzalny, towarzyszy mu poczucie skończoności oraz świadomość przemijania gwarantowane przez narzucone ramy czasowe. Wystawa jest komentarzem do jednego z najważniejszych problemów naszej cywilizacji – chronicznego braku czasu".

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

360 Minutes Art
18 października, godz. 15.00
Soho Factory, Mińska 25.

Poniżej teaser wystawy.* *

d2r0uig

Podziel się opinią

Share
d2r0uig
d2r0uig