Trwa ładowanie...
d4hcful

Wyszukiwarka lokali wyborczych. Sprawdź, gdzie głosować

Garść informacji praktycznych o niedzielnych wyborach
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyszukiwarka lokali wyborczych. Sprawdź, gdzie głosować
d4hcful

W najbliższą niedzielę, 16 listopada, wybory samorządowe! Aby znaleźć swój obwód wyborczy oraz właściwą siedzibę obwodowej komisji wyborczej w Warszawie warto skorzystać z wyszukiwarki na stronie miasta. Należy podać nazwę ulicy bez numeru nieruchomości, przy której jesteś zameldowany. Następnie sprawdź w wyszukiwarce, w jakim obwodzie znajduje się Twój adres.

WYSZUKIWARKA znajduje się TUTAJ.

Głosować będziemy na radnych miasta, radnych dzielnic, sejmiku wojewódzkiego i na prezydenta naszej stolicy.* Lokale wyborcze będą czynne od 7:00 do 21:00.* W Warszawie otrzymamy cztery karty do głosowania: *białą - w wyborach do rady miasta, niebieską - do sejmików wojewódzkich, żółtą kartę - do rady dzielnicy i różową - w wyborach prezydenta miasta. *Aby nasz głos był ważny, musimy postawić w kratce obok nazwiska znak „X". Jeśli się pomylimy nie dostaniemy nowej karty do głosowania.

d4hcful

Zobacz: Oto kandydaci na prezydenta Warszawy [SYLWETKI]

W wyborach na prezydenta Warszawy z*wycięzcą będzie ten, kto otrzyma ponad połowę głosów*. Jeśli żadnemu kandydatowi nie uda się zebrać większości, zostanie rozpisana druga tura. W tej turze wygra ten, kto otrzyma więcej głosów.

Prawo głosowania przysługuje obywatelom polskim, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 18 lat.

Cisza wyborcza startuje dziś o północy i potrwa do godziny 21.00 w niedzielę. Dotyczy ona także tego, co publikujemy w internecie, w tym także na Facebooku.* Polubienie profilu jednego z kandydatów na portalu społecznościowym podczas ciszy wyborczej będzie agitacją wyborczą. Podobnie np. udostępnienie jego zdjęcia na swoim wallu.*

d4hcful

Zobacz także: Chcesz głosować w Warszawie, a nie jesteś tu zameldowany? Masz czas do piątku

d4hcful

Podziel się opinią

Share
d4hcful
d4hcful