Trwa ładowanie...
Aleksandra Synowiec
04-10-2013 10:30

Wytnij Hołubca!

Sądzisz, że tańce ludowe to nuda? W niedzielę tancerze akademickich zespołów folklorystycznych odwiedzą dworce, parki, skwery i centra handlowe, by pokazać, że hołubce świetnie pasują do wielkiego miasta!

Share
Wytnij Hołubca!
d3kkc3i

Sądzisz, że tańce ludowe to nuda? Pokażemy Ci chętnie, że ludowe stroje i hołubce świetnie pasują do wielkiego miasta - mówią organizatorzy akcji Wytnij Hołubca. 6 października w kilkunastu miastach Polski, w tym samym czasie, przedstawiciele zespołów ludowych wyjdą na ulice, by promować polską kulturę ludową i zachęcać przechodniów do wspólnego wykonania hołubca,który jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych tradycyjnych polskich figur tanecznych.* W tym roku planują także pobić rekord w tańczeniu tego tańca!*

Tego dnia tancerze akademickich zespołów folklorystycznych w strojach ludowych będą odwiedzać zaludnione punkty w Warszawie (dworce, parki, skwery, centra handlowe itp.) i przy akompaniamencie instrumentów ludowych będą zachęcać spacerujących warszawiaków do zatańczenia kroku – hołubca.

Wydarzenie zostało zainicjowane w 2010 roku przez zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, do którego spontanicznie przyłączyły się również inne warszawskie zespoły. Akcja rozszerzyła się na kolejne miasta: Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Łomżę, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Zieloną Górę oraz Cleveland w Ohio.

d3kkc3i

Program:

10:00
Spotkanie grup ze wszystkich zespołów "na Patelni"
(przy wejściach do stacji Metro Centrum); performance zbiorowy

do 13:00
Będziecie mogli spotkać grupy osób ubranych w tradycyjne stroje ludowe w różnych uczęszczanych, popularnych, charakterystycznych punktach miasta.
Zachęcamy do wycinania z nami hołubców! Pamiątkowy znaczek gratis!

13:00 - 14:00
Czas zaplanowany na posiłek dla uczestników akcji (na terenie miasta)

14:00 - 15:00
Grupy przemieszczają się w kierunku Starego Miasta
- tam "bitwa na solówki" z kapelą na żywo, pokazy taneczne dla widzów.

d3kkc3i

do 16:30
Grupy przemieszczają sie w kierunku Rynku Nowego Miasta
- tam zapisy uczestników do Bicia Rekordu w Wycinaniu Hołubca

17:00 - 18:00
Ogólnopolskie Bicie Rekordu w Wycinaniu Hołubca poprowadzone ze sceny
Święta Chleba (kilka minut), następnie otwarty koncert dla zgromadzonej publiczności - wystąpi 5 zespołów akademickich (wszystkie akademickie zespoły warszawskie biorące udział w przygotowaniu akcji Wytnij Hołubca w Warszawie) + zaproszeni goście

d3kkc3i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kkc3i
d3kkc3i