Trwa ładowanie...
d6yh7g2

Wytnij Hołubca!

Sądzisz, że tańce ludowe to nuda? W niedzielę tancerze akademickich zespołów folklorystycznych odwiedzą dworce, parki, skwery i centra handlowe, by pokazać, że hołubce świetnie pasują do wielkiego miasta!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wytnij Hołubca!
d6yh7g2

Sądzisz, że tańce ludowe to nuda? Pokażemy Ci chętnie, że ludowe stroje i hołubce świetnie pasują do wielkiego miasta - mówią organizatorzy akcji Wytnij Hołubca. 6 października w kilkunastu miastach Polski, w tym samym czasie, przedstawiciele zespołów ludowych wyjdą na ulice, by promować polską kulturę ludową i zachęcać przechodniów do wspólnego wykonania hołubca,który jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych tradycyjnych polskich figur tanecznych.* W tym roku planują także pobić rekord w tańczeniu tego tańca!*

Tego dnia tancerze akademickich zespołów folklorystycznych w strojach ludowych będą odwiedzać zaludnione punkty w Warszawie (dworce, parki, skwery, centra handlowe itp.) i przy akompaniamencie instrumentów ludowych będą zachęcać spacerujących warszawiaków do zatańczenia kroku – hołubca.

Wydarzenie zostało zainicjowane w 2010 roku przez zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, do którego spontanicznie przyłączyły się również inne warszawskie zespoły. Akcja rozszerzyła się na kolejne miasta: Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Łomżę, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Zieloną Górę oraz Cleveland w Ohio.

d6yh7g2

Program:

10:00
Spotkanie grup ze wszystkich zespołów "na Patelni"
(przy wejściach do stacji Metro Centrum); performance zbiorowy

do 13:00
Będziecie mogli spotkać grupy osób ubranych w tradycyjne stroje ludowe w różnych uczęszczanych, popularnych, charakterystycznych punktach miasta.
Zachęcamy do wycinania z nami hołubców! Pamiątkowy znaczek gratis!

13:00 - 14:00
Czas zaplanowany na posiłek dla uczestników akcji (na terenie miasta)

d6yh7g2

14:00 - 15:00
Grupy przemieszczają się w kierunku Starego Miasta
- tam "bitwa na solówki" z kapelą na żywo, pokazy taneczne dla widzów.

do 16:30
Grupy przemieszczają sie w kierunku Rynku Nowego Miasta
- tam zapisy uczestników do Bicia Rekordu w Wycinaniu Hołubca

17:00 - 18:00
Ogólnopolskie Bicie Rekordu w Wycinaniu Hołubca poprowadzone ze sceny
Święta Chleba (kilka minut), następnie otwarty koncert dla zgromadzonej publiczności - wystąpi 5 zespołów akademickich (wszystkie akademickie zespoły warszawskie biorące udział w przygotowaniu akcji Wytnij Hołubca w Warszawie) + zaproszeni goście

d6yh7g2

Podziel się opinią

Share
d6yh7g2
d6yh7g2