Trwa ładowanie...

XV Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje przenosi się do sieci

Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje odbędzie się już po raz piętnasty. Jednak jego tegoroczna formuła została zmieniona.

Share
Warszawa. XV Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje
Warszawa. XV Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje Źródło: Urząd m.st. Warszawa
d2b8fys

To będzie pierwsza taka edycja tego festiwalu, kiedy uczestnicy nie spotkają się na żywo z twórcami. Co roku odbywał się legendarny dancing i silent disco, jednak tym razem ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną impreza przenosi się do Internetu.

Festiwal rozpoczyna się już w poniedziałek 16 listopada i potrwa do 29 listopada.

Warszawa. Koncerty, spektakl, warsztaty i specjalne spotkania

Organizatorzy zaplanowali koncerty, warsztaty, spektakl oraz spotkania z autorami, jak również premierę książki "Nie taka Zła. Przewodnik po Warszawie Leopolda Tyrmanda".

d2b8fys

Program wydarzenia dostępny będzie na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Rafał Brzozowski planował ślub. Ale nic z tego

Warszawa. O Leopoldzie Tyrmandzie słów kilka

Leopold Tyrmand to bez wątpienia warszawski pisarz z krwi i kości.

"Stolica była jego wielką miłością, pisał o niej z czułością literata i pasją publicysty. Nic więc dziwnego, że Warszawa stała się bohaterką jego najsłynniejszej powieści" – tłumaczy rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

d2b8fys

Chodzi o powieść kryminalną pt. "Zły", która po dzień dzisiejszy uważana jest za największy sukces wydawniczy powojennej Polski i pierwszy bestseller PRL-u.

"Życiorys Tyrmanda był nietuzinkowy i pełen zwrotów akcji – o barwnym i tajemniczym pisarzu nadal krążą rozmaite opowieści i anegdoty. Część z nich prześledzimy podczas tegorocznego Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje" – opisują organizatorzy festiwalu.

Jak podaje ratusz, tegoroczna edycja festiwalu będzie transmitowana na www.facebook.com/niewinniczarodzieje oraz www.youtube.com/1944pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2b8fys

Podziel się opinią

Share
d2b8fys
d2b8fys