Trwa ładowanie...
dh9dddl

Z działu nazw nadzwyczajnych: Powstało "Rondo Benny Hilla" na Polu Mokotowskim.

"Nieznani sprawcy ochrzcili rowerowe rondo na Polu Mokotowskim. Oprócz tabliczki nazwa przyjęła się również w Mapach Google. Chyba tej siły już nie powstrzymamy." w humorystycznym tonie alarmuje na Facebooku Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie zamieścił Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.
Zdjęcie zamieścił Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. (Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej/ Facebook)
dh9dddl

Drewniana, porządnie zrobiona i równie porządnie przymocowana do słupa. Ta tabliczka może wprawić w osłupienie mijających ją rowerzystów. A to ze względu na nazwę jaką na niej napisano wielkimi, czarnymi literami: "Rondo Benny Hilla". Z błędem, ale to nie szkodzi. - Powinno być "Rondo Benny'ego Hilla" - zwracają uwagę internauci.

Warszawa. Oryginalny patron ronda

Na Polu Mokotowskim przybyło 3 lata temu ścieżek rowerowych, powstało także rondo, które niedawno zyskało patrona. Benny Hill był jednym z najsłynniejszych komików na świecie. Kto i dlaczego wybrał akurat jego na patrona akurat tego ronda, nie wiadomo.

dh9dddl

Zdziwienia nie kryje też Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

- Nieznani sprawcy ochrzcili rowerowe rondo na Polu Mokotowskim. Oprócz tabliczki nazwa przyjęła się również w Mapa Google. Chyba tej siły już nie powstrzymamy - napisał na Facebooku.

Warszawa. Był też Wydział Skuterków i Małych Rowerków

Nazwę znajdziemy już na mapach Google. To nie pierwsza humorystyczna nazwa, którą tam możemy znaleźć. Jakiś czas temu w miejscu Wydziału Samochodów i Maszyn RoboczychPolitechniki Warszawskiej w internecie funkcjonował Wydział Skuterków i Małych Rowerków PW. Wracając do Pola Mokotowskiego; niedaleko wyżej omawianego ronda, według Google'a znajduje się "Pomnik Pamięci upadku Krzysztofa (w budowie)", z dopiskiem - miejsce pielgrzymek. Kim ów Krzysztof jest lub był i dlaczego upadł, można się tylko domyślać.

dh9dddl

Zobacz także: Antek Królikowski broni Kingi Rusin: "To było zabawne, co powiedziała".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dh9dddl

Podziel się opinią

Share
dh9dddl
dh9dddl