ycipk-3z3vo6

Z głodu jadły papier, liście i trawę

Strażnicy z Ekopatrolu na stercie śmieci na warszawskich Siekierkach znaleźli dwa młode psy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z głodu jadły papier, liście i trawę
ycipk-3z3vo6

Powtarzamy często, że najlepszymi przyjaciółmi człowieka są psy. Szkoda, ze ta relacja nie zawsze działa w dwie strony. Przekonały się o tym dwa śliczne szczeniaki porzucone przez kogoś na terenie nieużytków przy ul. Nadrzecznej. Dzisiaj rano uratowali je strażnicy z patrolu ekologicznego .

Czytaj również: Lis w Bibliotece UW [ZDJĘCIA i WIDEO]

- Otrzymaliśmy rano zgłoszenie, że na ul. Nadrzecznej na Siekierkach na terenie nieużytków przebywają dwa młode psy – mówi aplikant Marcin Dobrowolski. Kilkaset metrów od najbliższych zabudowań, na stercie śmieci, funkcjonariusze zobaczyli błąkającego się podpalanego kundelka o pyszczku owczarka. Obok na torbie podróżnej siedział podobny do niego czarny pies.

ycipk-3z3vo6

- Psy traktowały to miejsce jak swoje. Być może w tej torbie zostały w to miejsce przywiezione i pozostawione. Najwyraźniej czekały aż właściciel po nie wróci – mówi strażnik Mariusz Salamandra.

Początkowo były trochę nieufne, ale nie uciekały. Funkcjonariusze schwytali je w ciągu kilku minut. - Kiedy wsadzaliśmy je do klatek w radiowozie zobaczyliśmy jak są chude. Przez skórę wyczuć można ich żebra. Na szczęście nie są poranione – dodaje Marcin Dobrowolski.

Szczeniaki łatwo nawiązują kontakt z ludźmi. Widać, że pragną z nimi kontaktu. Na smyczy są spokojne i łagodne. Wiezione do schroniska na Paluchu nawet nie zaszczekały. Lekarz badający psy stwierdził, że mają kilka miesięcy. Potwierdził też, że nie były karmione co najmniej od kilku dni. W treści żołądków stwierdzono papier, liście i trawę – najwyraźniej tym pieski żywiły się ostatnio.

Zobacz również: Łoś na Woli [zdjęcia]

ycipk-3z3vo6
Podziel się
Podziel się
ycipk-3z3vo6
ycipk-3z3vo6
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3z3vo6