Trwa ładowanie...
d2jnv8p

Z Warszawy do Białegostoku tylko autobusem

Tory zostaną zamknięte na cały rok!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z Warszawy do Białegostoku tylko autobusem
d2jnv8p

*Na rok zamknięty zostanie fragment torów z Warszawy do Białegostoku. Mimo iż PKP PLK zapowiada "Przywrócenie dobrej jakości połączeń w jak najkrótszym terminie i minimalne utrudnienia dla pasażerów", podróżujących czekają spore utrudniania. Większość z nich będzie się musiała przesiąść do autobusów. *

Jak informuje spółka, przewoźnicy wprowadzą zastępczą komunikację autobusową, która obejmie połączenia dalekobieżne i regionalne. PKP Intercity zaplanowało wzmocnienie już istniejących połączeń autobusowych z Warszawy do Białegostoku dodatkowymi kursami, które będą się zatrzymywały na przystankach pośrednich. PKP PLK również pracuje nad organizacją ruchu pociągów i autobusów zastępczych.

Przeczytajcie: Intercity wkracza na drogi

d2jnv8p

Wzdłuż linii kolejowej z zawieszonym ruchem pociągów, między Tłuszczem a Łochowem, ma kursować kilkadziesiąt autobusów ekspresowych, pokonujących trasę bez zatrzymania oraz zatrzymujących się na wszystkich stacjach i przystankach. Wszystkie autobusy zastępcze zostaną uwzględnione w rozkładzie jazdy pociągów. Oznacza to, że pasażerowie będą mogli liczyć na przesiadkę do pociągu, którym będą kontynuowali podróż. Zawieszenie ruchu nie wpłynie na regionalne połączenia kolejowe Przewozów Regionalnych w województwie podlaskim.

Dzięki remontowi, którego zakończenie przewidziano do końca 2015 roku, trasę Warszawa – Białystok będzie można pokonać pociągiem w 2,5 godziny. Pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z maksymalną prędkością 160 km/godz. Ponadto PKP zapowiada podwyższenie standardu obsługi pasażerów.

Przeczytajcie też: Pendolino jeszcze w tym roku!

d2jnv8p

Podziel się opinią

Share
d2jnv8p
d2jnv8p