Trwa ładowanie...

Z Warszawy do Trójmiasta pociągiem w 2,5 godziny! Jeszcze w 2015 roku

Podróż ma być też bezpieczniejsza

Share
Z Warszawy do Trójmiasta pociągiem w 2,5 godziny! Jeszcze w 2015 roku
d2vwxux

Jeszcze w tym roku z Warszawy do Trójmiasta dotrzemy w 2 godziny 37 minut - obiecuje PKP. Pociąg ma osiągnąć nawet 200 km/h. Podróż ma być też bezpieczniejsza.* Koszt inwestycji to ponad 26 mln zł brutto.*

Wszystko dlatego, że trasa Warszawa – Trójmiasto zostanie wyposażona w systemy zapewniające bezprzewodowe przekazywanie sygnałów z semaforów do kabiny maszynisty. Na magistrali do Gdańska działają już urządzenia, które automatycznie wykrywają awarie lokomotyw i wagonów - informuje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Informacje te zapewniają nie tylko podwyższenie poziomu bezpieczeństwa*.* Dzięki nim wydłuża się czas życia infrastruktury kolejowej i zmniejszają się koszty utrzymania taboru kolejowego* *– wyjaśnia dr inż. Mariusz Buława, prezes firmy Voestalpine Tens, która montowała urządzenia na linii E65 Warszawa - Gdynia.

d2vwxux

Od połowy grudnia podróż z Warszawy do Gdańska *skróciła się do blisko 3 godzin, *po tym jak na tory wyjechały długo oczekiwane pociągi pendolino.

Jest to ostatni etap realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacji magistrali Warszawa - Gdynia. Modernizacja 350 kilometrów linii E65 na odcinku Warszawa - Gdynia bjęła przebudowę i wymianę torów wraz z siecią trakcyjną, budowę 150 nowych peronów oraz ponad 600 obiektów inżynieryjnych (wiadukty kolejowe, drogowe, przejścia dla pieszych, przepusty).

d2vwxux
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vwxux
d2vwxux