Trwa ładowanie...

Z Warszawy na Woodstock. Biegiem!

31-letni Bartek Zajda chce przebiec 600 km w zaledwie 8 dni!

Z Warszawy na Woodstock. Biegiem!
dcjrcyu

Samotny biegacz postanowił dokonać niesamowitego wyczynu. Przebiec trasę z Warszawy na festiwal Woodstock w Kostrzynie. To ponad 600 km, a Bartek spróbuje dokonać tego w zaledwie 8 dni! Startuje już w poniedziałek, 22 lipca, o godz. 9.00 z pl. Zamkowego. Zakończenie biegu zaplanowane jest 1 sierpnia, wraz z rozpoczęciem Przystanku Woodstock 2013.

Po co to robi?

- Celem akcji jest zachęcenie do aktywności i podejmowania ekstremalnych wyzwań, nie tylko sportowych - powiedział nam Bartek, którego spotkaliśmy wczoraj na bulwarze Flotylli Wiślanej. - Po jednym z biegów, 12 lat temu, mój ówczesny trener Mirosław Andrysiak powiedział, że biegnie się „głową” i okazuje się, że im dłuższy dystans, tym bardziej jego słowa nabierają znaczenia. Robię to dlatego, by uświadomić, że się da, że można. Ten bieg nie będzie samotny, jeśli inni będą ze mną, choćby i mentalnie.

W obecnych czasach wszystko wokół robione jest w taki sposób, by ludzie żyli osobno. - dodaje Bartek.- Chciałbym, żeby ludzie się ze mną - choćby na moment - zjednoczyli. Wierzę, że wspólnie można dokonać wielu rzeczy, że obok świata wirtualnego istnieje też realny. I właśnie taką realną przepiękną przecież Polskę chcemy pokazać, w relacji z biegu, by znowu móc zacząć Ją doceniać, żeby mówić o Polsce z dumąi - a jest z czego.

dcjrcyu

Co niesamowite, z całej Polski dostałem sygnały i pytania - mówi warszawiak. - Dzwonili do mnie ludzie z małych miejscowości i pytali kiedy biegnę, bo chcieliby mnie w swojej miejscowości powitać. Smutne, że w Warszawie nie udało mi się zainteresować mediów branżowych. Jeden z portali, zawodowo zajmujących się bieganiem powiedział mi nawet, że "Nie widzi w moim biegu nic interesującego".

Przygotowania do biegu Bartek rozpoczął prawie 12 lat temu. Meta biegu zaplanowana jest na 01.08.2013 wraz z rozpoczęciem Przystanku Woodstock 2013. Trasa biegu została podzielona na 75-kilometrowe odcinki i obejmuje takie miasta jak Łowicz, Ozorków, Łęczyca, Konin, Gniezno, Poznań i Gorzów Wielkopolski.

Bartkowi życzymy powodzenia! Jego zmagania można śledzić TUTAJ . Zobaczcie film promocyjny!

dcjrcyu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcjrcyu