Trwa ładowanie...
d4hcful

"Za co kochasz Polskę?". Warszawiacy kontra obcokrajowcy

W dobie politycznych przepychanek pytanie "Co kochasz w Polsce?" wydaje się sprawiać problemy. Dlaczego?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Za co kochasz Polskę?". Warszawiacy kontra obcokrajowcy
d4hcful

Nie codziennie odpowiadamy sobie za co kochamy Polskę. Co więcej, nie wszyscy byliby pewnie w stanie stwierdzić, że darzą swój kraj tym właśnie uczuciem. W dobie politycznych przepychanek pytanie "Co kochasz w Polsce?" wydaje się sprawiać problemy. Dlaczego?

Na to pytanie starała się odpowiedzieć nasza czytelniczka Stefania Goldman . Przeprowadziła sondę, w której zarówno warszawiacy, jak i obcokrajowcy osiedleni w stolicy odpowiadają na pytanie "Za co kochasz Polskę?". Niektóre odpowiedzi są przewidywalne i logiczne, inne - zaskakują. Jednak cały, krótki film zmusza do refleksji. - Przede wszystkim za możliwości - odpowiada jeden z pytanych. Inny przyznaje: - za to, że w porównaniu do mojego rodzimego kraju, w Polsce mam więcej wolności i swobody. - Uwielbiam tutejszy system komunikacji - mówi inna uczestniczka sondy. Można by pomyśleć - same superlatywy. Owszem, ale zauważone i wygłoszone bez wahania przez obcokrajowców.

Warszawiacy odpowiadają zgoła inaczej. - Hm..Trudne pytanie - zauważa jeden z nich. Warszawianka odpowiada: - co tu można lubić? Widz już może stracić nadzieję i uwierzyć w bezgraniczny polski pesymizm, kiedy pojawia się mężczyzna, potrafiący docenić swój kraj: - kocham Polską przyrodę. To pierwsza myśl, która przychodzi mi do głowy. Inny dodaje, że lubi Polskę za jej niezwykle unikalną historię.

d4hcful

A Wy, za co kochacie Polskę?

Przeczytaj też: Poszukiwany 4 listami gończymi złapany w metrze

d4hcful

Podziel się opinią

Share
d4hcful
d4hcful